OyunFPS

Yeni Halo Oyunu Hakkında İpucu

FPS severler için özel bir yerde olan Halo serisinin, yeni Halo oyunu hakkında kimse bir açıklama yapmasa dahi projeler geliştiriliyor olabilir. Ayrıca yayınlanmış bir iş ilanı henüz yapım aşamasında olan Halo projesine işaret ediyor olabilir.

Yeni Halo Oyunu Sonbahar’da Gelebilir

Halo Serisi ve Yeni Halo Oyunu Sonbahar Ayında Gelebilir
Halo Serisi ve Yeni Halo Oyunu Sonbahar Ayında Gelebilir

Microsoft, geçtiğimiz hafta sonu Halo’nun geliştirici firması “343 Industries” aracılığı ile birlikte iş ilanını listeledi. Yapımcı rolünü üstlenecek olan ve Stüdyo’nun Redmond, Washington’daki ofisinde çalıştırmak için paylaşılmış olan ilan, stüdyonun Halo evreninde geliştireceği yeni bir fikri olduğunu düşündürüyor.

Ek olarak ilanda istenilmiş olan özelliklerden birkaç tanesi ise bütçeyi ve zamanı iyi yönetebilme kabiliyetine sahip olmak. Microsoft başvuran kişilerin, hem bütçeyi hem de zamanı yönetirken yenilikçi ve kaliteli bir anlayışa sahip olmalarını istiyor. Böylelikle sektörün veteran isimlerine bir şekilde liderlik etmesi istenilmiş oluyor. Ayrıca bu ekibe dâhil olan kişinin proje geliştirenlerin çabalarını senkronize bir şekilde eşitlemek ve geliştirme yaşanırken karmaşıklığı gidermesi de istenilen özellikler arasında yer alıyor.

Paylaşılmış olan iş ilanına ve istenilen özelliklere bakıldığı zaman yeni yapımcının, hala daha geliştirilme aşamasında olan Halo Infinite için çalışması düşük bir ihtimal olarak görülüyor. Geçen yıl ertelenmiş olan Halo Infinite’nin çoğu kişi tamamlandığını düşünse de bu durumda yeni bir yapımcı aranması mantıksız bir karar oluyor.

Yeni Halo oyununun 2021 yılının üçüncü çeyreğine doğru gelmesi bekleniyor. PC, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için piyasaya gelecek olan oyun yeni nesile gelmiş olan ilk Halo olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu