Android

Yeni MediaTek Helio G Serisi İşlemci

MediaTek oyuncular için özel olarak geliştirilmiş Helio G serisi işlemcilerini tanıttı. İlerleyen süreçte Türkiye’de Helio G Serisi işlemcilerden beslenen birçok akıllı telefonu görebiliriz.

Bütün Dünya’da fazlasıyla popüler mobil işlemci üreticilerinden biri olan MediaTek, kullanıcıların daha iyi bir oyun performansı alabilmesi için HyperEngine teknolojisini kullanıyor.

Oyun oynayan kullanıcılar için özel olarak geliştirilmiş olan Helio G Serisi işlemciler ile MediaTek, akıllı telefonlara daha güçlü veri aktarımının dışında yüksek grafik isteyen oyunları üst düzey bir şekilde oynatabilme, streaming, kamera, işlemci ve yüksek seviye batarya ömrü getirmeyi vadediyor.

MediaTek Helio G95

Üst düzey bir oyun deneyimi için MediaTek HyperEngine teknolojisinden yararlanan Helio G Serisi işlemcilerin en yüksek modeli ise Helio G95 olarak karşımıza geliyor. MediaTek işlemcilere sahip cihazların en öne çıkan özellikleri ise fiyat/performans noktasında oldukça başarılı olmaları.

MediaTek Helio G95
MediaTek Helio G95

MediaTek Türkiye’nin yaptığı açıklamalara göre Helio G Serisi işlemciler Türkiye’de üç farklı Xiaomi akıllı telefon modeli ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Bunun dışında MediaTek Helio G Serisi işlemcileri için Türkçe internet sayfası da yayınladı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu