Güncel

Yerli Kripto Para Borsaları Ne Kadar Avantajlı?

Son dönemde ülkemizdeki enflasyon oranının da artması ile birlikte birçok insan kripto para borsalarında işlem açmaya başladı. Tabi bu durumda Kripto para borsalarında yaşanan ve boğa dönemi olarak adlandırılan yükseliş döneminin etkili olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Peki kripto para borsasına yeni giren insanlar hangi borsayı tercih etmeli veya yerli kripto para borsaları ne kadar avantajlı?

Yerli Kripto Para Borsaları Ne Kadar Avantajlı ?
Yerli Kripto Para Borsaları Ne Kadar Avantajlı ?

Bu soruyu sormadan önce dünya genelinde hangi borsaların tercih edildiğine bakılması gerekiyor. Bu konuda Binance olarak adlandırılan kripto para borsası market hacminin yaklaşık yüzde 60’ına sahip olarak dünyanın en büyük borsası konumunda bulunuyor. Buna ek olarak Binance’nin Binance TR olarak adlandırılan lira ile işlem yapabileceğiniz ayrıca bir borsası olduğunu belirtelim.

En Önemli Yerli Kripto Para Borsaları

Ülkemizde yer alan en önemli yerli kripto para borsasına iki örnek verebiliriz. Bunlar Paribu ve BtcTurk’dur. Bu iki borsa ile ilgili detayları yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Paribu

Paribu borsası yaklaşık 1 yıldır hizmet vermekte olan yerel bir borsa. Yeni açılmasına rağmen oldukça başarılı bir yol izliyor diyebiliriz. Buna ek olarak taraftar tokenları olarak adlandırılan takımların kendi coin’lerini de alabileceğiniz borsada şu an için kısıtlı sayıda kripto para bulunuyor. Komisyon miktarı rakiplerine göre az olan borsanın en büyük sıkıntısı ise yaşanan ani fiyat değişimlerinde sitenin sorunlar çıkarması.

Paribu
Yerli Kripto Para Borsaları Ne Kadar Avantajlı? 1

BtcTurk

BtcTurk ülkemizin TL ile işlem yapılabilen ilk kripto para borsası olma unvanını taşıyor. Buna ek olarak yerli rakiplerine göre çok daha fazla coin bulunan BtcTurk’te en çok şikayet alınan durum ise komisyonun çok fazla olması.

Ülkemizdeki en önemli yerli kripto para borsaları Paribu ve BtcTurk olarak öne çıkmış durumdadır. Sizde borsalarda işlem açmak isterseniz bu iki borsadan birini tercih edebilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu