Güncel

YKS Başvuruları Nasıl Yapılıyor

Önceden ÖSYM’nin başvuru merkezlerine gidip yapmanız gereken YKS başvurularını artık e-devlet üzerinden yapabiliyorsunuz. Covid-19 virüsünden dolayı artık merkeze giderek başvuru yapmanız gerekmiyor. Yeni yıl zamanında yapılması planlanan Yök-Dil gibi sınavların iptal edilmesinden dolayı erteleneceği düşünülen sınavların Şubat ayında tekrardan yapılmasına karar verildi.

YKS Başvuruları Nasıl Yapılıyor
Başvurular Nasıl Yapılıyor

ÖSYM başkanı sınavların yapılacağını açıklayarak YKS başvuruları nasıl yapılıyor diye merak eden öğrencilere müjdeyi verdi. ÖSYM başkanı açıklamalarında sınav için öğrencilerin e-devlet üzerinden başvuru yapabileceklerini belirtti.

Ayrıca Covid-19 virüsünden önce ÖSYM kullanıcılarının fotoğraf yenilemek için başvuru merkezlerine gidip fotoğraflarını yenilemek zorunda kalmasından bahseden Bakan, açıklamalarında bu konuya da değindi. Kimlikte yer alan fotoğrafların sistemde görüntüleneceğini ve kullanıcıların fotoğraf yenilemek için başvuru merkezine gitmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

YKS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor

YKS başvurularını aynı zamanda ÖSYM’nin sayfasından ve uygulamasından da yapabiliyorsunuz. Öğrenciler, TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile ÖSYM’nin ana sayfasından e-devlet ile giriş yap seçeneğine tıklayarak e-devlet üzerinden başvurularını yapabilecek. E-devlet şifresi olmayan öğrencilerin ise PTT merkezlerine gidip şifre almaları gerekiyor.

YKS Başvuruları Ne Zaman Yapılıyor
Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Son olarak, ÖSYM başkanı açıklamasında sınav başvuru tarihine de yer verdi. ÖSYM Başkanı, sınav başvurularının 4 Şubat tarihinde başlayıp 2 Mart tarihinde sona erdiğini açıkladı. Sınavla ilgili soruları olan öğrenciler için de 2021 YKS başvuru kılavuzunun yayınlanacağını belirtti.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu