Dijital Pazarlama

YouTube’da Artık Alışveriş Yapılabilecek

YouTube’da kısa süre içerisinde test edilen video açıklamasında referans olarak verilen alışveriş sitelerinin bağlantıları artık kalıcı hale gelecek. YouTube’un bu yeni gelecek özelliği ile beraber YouTube içerik üreticileri artık sundukları bağlantılar sayesinde alışveriş yapan takipçilerinden ek kazanç elde edebilecek.

YouTube
YouTube

YouTube Bir Alışveriş Platformu Haline Geliyor

YouTube geçmişten günümüze kadar aboneliklerden aynı zamanda reklamlardan para kazanılabilecek bir platform özelliği taşıyacak. Ortaya çıkan bilgilere göre YouTube video içerisinde yer alan ürünlerin artık etiketlemelerini isteyecek.

İçerik üreticilerinin etiketlediği ürünlere alışveriş ve analiz araçlarına yönlendirmek amacıyla bağlantı sağlanacak. YouTube’da görülen her şeyi satın almak mümkün olacak. Bu sayede YouTube bir alışveriş platformu haline gelecek.

Bir YouTube yetkilisinin açıklamalarına göre, YouTube bu özelliği bir süredir test ediyor ve testler bitmek üzere. Yetkili ek olarak içerik üreticilerinin video içerisinde yer alan hangi ürünlerin kanallarında seçebileceğini açıklamış olsa da konu hakkında daha çok bir bilgi verilmedi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu