Güncel

YouTube Android için Hızlı Yanıtlarda Değişikliğe Mi Gidiyor?

YouTube android cihazlar için hızlı yanıtlarda değişiklik yapmaya başladı. YouTube, paylaşan, video izleyen ve yorum yapan 2 milyardan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip bir platformdur. YouTube’un yorum bölümlerinin mobil cihazlardan kolayca erişilebildiği de bilinen bir gerçektir. Yorum bölümünün konumunda yapılan değişiklikler, içerik oluşturucuya öne çıkma şansı verdi. Çünkü yeni görüntüleyen videoyu önce izleyecek, ardından sadece yorum bölümünü okumak yerine video hakkında kendi kararını verebilecek.

YouTube Android için Yenilikler
YouTube Android için Yenilikler Sunmaya Hazırlanıyor

YouTube Android Hızlı Yanıtlar Neden Gerekli?

Yorum bölümü videoda önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü kamuoyunun tepkisi, videoyu beğenip beğenmesi içerik oluşturucu için çok önemlidir. Android Police’e göre, YouTube Android cihazları için şu anda hızlı yanıtlama seçeneğine sahip olacak bazı yeni yorum bölümü tasarımlarını test ediyor. Ayrıca Tümünü Görüntüle düğmesine dokunarak tüm yorumları kontrol edebilme seçeneğini de sunuyor.

Şu anda YouTube’da herhangi bir videoyu açtığınızda, açtığınız videonun altındaki bir yoruma dokunarak yorum bölümünü genişletebilirsiniz. Yeni testte, videoda yayınlanan tüm yorumları size gösterecek olan tümünü daha belirgin bir görüntüleme seçeneğiyle birlikte yeni bir hızlı yanıt seçeneği bulacaksınız. YouTube’un videonun altındaki en iyi ve en son yorumları ayrı ayrı nasıl gösterdiği ile karşılaştırıldığında, açık ama biraz karışık.

Google mobil cihazlarda sürekli olarak farklı kullanıcı arayüzlerinin yorum bölümlerini test ediyor. Sonunda insanların en çok ilgisini çeken arayüz YouTube için seçilecek. YouTube android de bir videonun altında hızlı yanıtlama seçeneği gibi küçük değişikliklerle yalnızca videoyla ilgilenen kullanıcıların, insanların diğer düşüncelerini kontrol etmeden yorum yayınlama seçeneği sunuyor.

Şimdi soru, YouTube’un neden yorum bölümünü yeniden tasarlaması gerektiğidir? Cevap oldukça basit çünkü insanlar aynı zamanı videoları izleyerek geçirdikleri bir yorum bölümünde geçirdi. Bu nedenle, en son yorumların uygun çeşitliliği ve tüm yorumları görüntülemek gereklidir. YouTube, yeni tasarımı son haline getirdiğini ve bunu tüm dünyada kullanıma sunacağını söyledi. Ancak tarih ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak
YouTube has tested a newly designed comment section with a quick reply option on Android

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu