Güncel

YouTube Çözünürlük İçin Yeni Adım Atıyor

YouTube çözünürlük anlamında herkese aynı video kalitesi sunmuyor. YouTube bu bakış açısını göz önünde bulundurarak, izleme deneyiminizi değiştirmenize olanak tanıyan basitleştirilmiş bir çözünürlük kalitesi kontrolleri sundu. Şimdiye kadar, tüm kullanıcılar akış kalitesini seçmek için aynı seçeneklere sahipti veya internet bağlantısının kalitesine bağlı olarak kaliteyi otomatik olarak ayarlayan bir Otomatik seçeneğini tercih edildi.

YouTube Çözünürlük
YouTube Çözünürlük Konusunda Yenilikler Yapıyor

YouTube Çözünürlük Konusunda Yeniliklerin Beğenilip Beğenilmeyeceğinden Emin Değil

Yapılan yeni yenilikler ile seçenekler, cihazınızdan daha fazla veri kullanan daha yüksek video kalitesine öncelik vermenize olanak tanır veya daha az veri kullanmak istiyorsanız, mobil uygulama YouTube’da video akışı yaparken daha düşük resim / video kalitesini seçebilirsiniz. YouTube’da bir video izlerken, rapora göre video kalitesi veri bağlantılarınıza bağlı olarak değişiklik gösterecek.

Kullanıcılar ayrıca, YouTube uygulamasının ayarlarından mobil veri ve WI-FI ağlarını oynatırken video akışı uygulamasının varsayılan olarak ayarlanmasını isteyip istemediklerini seçme seçeneğine de sahiptir. Bu seçenekler hem Android hem de iOS cihazlarda görülebiliyor. 144p ile 4K UHD arasında belirli bir video oynatma çözünürlüğü seçmek için YouTube mobil uygulamasında bir video oynatırken gelişmiş sekmeyi de kullanabilirsiniz. Videonun çözünürlüğünü 4K’ya kadar manuel olarak seçebilirsiniz, ancak izlediğiniz her video için bunu yapmanız gerekir ve varsayılan olarak tüm videoları yalnızca belirli bir çözünürlükte oynatamazsınız.

Kaynak
YouTube has enhanced some resolution controls on mobile apps while playing your favorite video contents

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu