Güncel

YouTube Gerçek Zamanlı Sayaç ile Aboneler Anlık Kontrol Edilebilecek

YouTube gerçek zamanlı sayaç ile içerik oluşturucuların abone sayılarını anlık olarak kontrol edebilmelerine imkan sağlayacak. YouTube, aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en çok ziyaret edilen web siteleri arasındadır. Bununla birlikte, sadece eğlenceli videolar izlemek için bir platform değil, aynı zamanda birçok içerik oluşturucu için bir kariyer fırsatıdır. Kaliteli içerik oluşturarak çok sayıda abone kazanılabilir ve sonunda birçok markanın dikkati çekilebilir.

YouTube Gerçek Zamanlı Sayaç
YouTube Gerçek Zamanlı Sayaç ile Anlık Takip Sunacak

YouTube Gerçek Zamanlı Sayaç Gerekli Bir Özellik Mi?

Markaların ayrıca sponsor olabilmeleri için kanalın gerçek zamanlı abonelerini görmeleri gerekir. Ayrıca, içerik oluşturucuların gerçek zamanlı olarak kaç aboneye sahip olduklarını görmeleri de bir ihtiyaçtır. Bu veriler daha önce YouTube’da mevcut değildi. Bu nedenle içerik oluşturucuların mevcut abonelerin istatistiklerini görüntülemek için üçüncü taraf araçlarını kullanması gerekti. YouTube gerçek zamanlı sayaç ile markalar gerçek verileri de elde edebilir. Böylece markalar, yalnızca sponsor olmayı hak eden içerik oluşturuculara sponsor olabilir.

Creator Insider’a göre, içerik oluşturucular artık bu bilgileri Masaüstünde YouTube stüdyo analizinden alabilir. Verileri görüntülemek isteyen kullanıcılar gerçek zamanlı haritada “canlı hesabı görüntüle” yi tıklayıp her zaman abone sayısı ile neler olup bittiğini izleyebilir. Canlı izleyen içerik oluşturucuların, artan abone sayılarını YouTube içerik oluşturucu kontrol panelinden takip edebilmesi onlar için oldukça güzel olacak.

YouTube Studio, daha önce hiçbir zaman gerçek zamanlı canlı abone sayısına sahip olmamıştı; bunun yerine, video platformunun arka ucunda zamana özgü sayımı görülebildi. YouTube stüdyo kontrol paneli, Analytics sekmelerinde gerçek zamanlı bir abone sayacı getirdi. Ayrılmış pencereyi açmaya çalıştığınızda pencerenin sağ üst köşesinde görebilirsiniz ve abone sayısının hemen altında olan “canlı sayımı gör” metnine dokunduğunuzda tanıdık bir pencere açılır. Ancak, açılır sayfanın 10 dakikasını görüntüledikten sonra sayımın ne kadar süre sonra yenileneceği net değildir. Ancak abonelerin sayısı değiştirilemez. Belki YouTube canlı abone sayacı yavaştır, ancak yaklaşıklığa dayanan diğer üçüncü taraf araçları gibi değil, kesin sonuçları verecektir.

Kaynak
YouTube Studio is now allowing creators to check subscribers of their channels with a new counter that updates in real-time

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu