Güncel

YouTube Müzik Öne Çıkanlar ve Topluluk Listeleri Arasında Ayrım Yapıyor

Google, Şubat ayında video akış hizmeti YouTube’un daha fazla oynatma listesi oluşturma özelliği ekleyeceğini ve kullanıcılar tarafından oluşturulan koleksiyonların keşfedilebilirliğini artıracağını söyledi. Artık YouTube Müzik, “Öne Çıkanlar” ve “Topluluk” oynatma listeleri arasında ayrım yaparak bu planını platformun aramasında uyguluyor.

youtube müzik
“Öne Çıkanlar” ve “Topluluk” Filtre İşlevi Görüyor

YouTube Müzik hizmetinin uzun süredir en iyi sonuçlara, şarkılara, albümlere, oynatma listelerine, videolara ve sanatçıya göre kategorilere ayrılmış arama sonuçlarına sahip olduğu biliniyor. Şimdi Google, aramaları daha da geliştirmek için dördüncü öğeyi “Öne çıkan oynatma listeleri” ve “Topluluk oynatma listeleri” olarak ayırıyor.

YouTube Müzik Arama Sonuçlarını Geliştiriyor

İlki doğrudan Google tarafından seçiliyor ve her arama sonucu için görünmeyebiliyor. Fakat bu ikinci oynatma listeleri (genelde ana hizmette olmak üzere) YouTube kullanıcılarından gelir. “Öne Çıkanlar” ve “Topluluk”, artık sonuçları aramanın en üstünde göstermek için filtre işlevi görüyor. Böylece bu ayrım, kullanıcıların editoryal içerik ile son kullanıcılardan gelenler arasında kolayca filtreleme yaparak arama sonuçlarına ulaşmasına imkân tanıyor.

YouTube Müzik‘teki oynatma listelerinin genellikle özel bir kapağı olduğundan topluluk tarafından oluşturulanı seçmek de kolaydır. Ayrıca geçtiğimiz yıl YouTube Müzik, paylaşma ve göz atma özelliğiyle uygulamanın içinde Kanalınız’ı göstermeye başladı ve çalma listeleri ise Gizli, Liste Dışı veya Herkese Açık olarak ayarlanabiliyor. Oynatma listelerini filtreleyebileceğiniz Öne Çıkanlar” ve “Topluluk” değişikliği, Android, iOS ve web için müzik akış hizmetinde artık geniş çapta kullanılabilir.

En iyi müzik indirme uygulamaları listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu