Güncel

YouTube Play Store’da Büyük Başarı Sağladı

Son zamanların en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen YouTube uygulamaya gelen bir çok yeni özellikle kullanıcılarını mutlu etmeye devam etti. Son olarak Süper Teşekkür özelliğini kullanıcılar ile buluşturan YouTube bu özellik ile birlikte kullanıcı sayısını ciddi oranda arttırdı. Zira son gelen verilere göre YouTube Play Store’da büyük bir başarı elde etmiş durumda.

YouTube Play Store'da Büyük Başarı Sağladı
YouTube Play Store’da Büyük Başarı Sağladı

YouTube uygulamaya getirdiği yeni güncellemeler ile birlikte sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Böylelikle akıllı telefon kullanıcılarınında ilgisini çeken YouTube Play Store’da 10 milyar indirilmeyi geçerek önemli bir mihenk taşını geride bıraktı.

YouTube Play Store’da Google Play Hizmetleri İle Yarışıyor

Google Play Store’da 10 milyar indirilmeyi aşmayı başaran YouTube bu sayede Google Play Hizmetleri ile rekabet edebilecek konumu gelmeyi başardı. YouTube‘ın bu başarısında en büyük etkenler ise birçok telefona yüklü geliyor olması, silinip indirilmenin indirilme sayısını arttırıyor olması, pandemi süreci ile birlikte gelişen internetin yaygınlaşması olarak gözüküyor.

YouTube Play Store'da Büyük Başarı Sağladı
YouTube Play Store’da Büyük Başarı Sağladı

YouTube geçmişte televizyonun radyoya yaptığını yaparak televizyon kullanımını ciddi oranda azaltacak gibi görünüyor. Son gelen verilere baktığımız zaman televizyon kullanımının YouTube’a kıyasla oldukça azaldığını görebiliyoruz. Gelecekte neler olacağını hep beraber göreceğiz.

10 milyar indirilme uygulamalar açısından önemli bir hedef olarak öne çıkarken yakın zamanda Google Maps, Chrome gibi uygulamaların 10 milyar indirilmeye ulaşması bekleniyor. Bu konuda diğer ciddi adaylar ise Facebook ve Whatsapp.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu