Güncel

YouTube Reklam Konusunda Değişikliğe Gidiyor

YouTube, milyonlarca aktif kullanıcısı ile dünya çapında en çok kullanılan video barındırma uygulamalarından biridir. Bu, şirketi sosyal medya dünyasının en üst kademesine taşıyor ve her gün daha da iyisini yapmak istemelerine neden oluyor ve hem izleyicilerine hem de yaratıcılarına en iyisini sağlıyor. Bu nedenle teknoloji devi YouTube reklam konusunda yeni adım atıyor.

YouTube Reklam
YouTube Reklam Konusunda Nasıl Bir Adım Atıyor?

YouTube Reklamveren Dostu Yönergeye Geçiyor

YouTube kısa süre önce değişiklikler getirdi Reklamveren dostu yönergelerinde bu, bazı temel yönergeleri değiştirerek para kazanma yoluyla gelir elde edebilecek videoların sayısını artırdıkları anlamına gelir. Önceden bazı videoların videolarında reklam oynatan para kazanmaları ya sınırlıydı ya da kısıtlanmıştı, ancak YouTube artık bunu değiştirdi ve içerik oluşturucular artık daha önce reklamverenler için uygun olmadığı düşünülen videolarda reklam yayınlayabilecek ve içerik için harika bir haber. uygulamadaki yaratıcılar.

Bir içerik oluşturucu YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçasıysa, Yeşil simge olarak gösterilen dört renk kodlu simgeye dayanarak videonun para kazanma gereksinimleri için hangi kategoriye girdiğini söyleyebilir: Video tam gelir elde etmeye uygundur. Sarı simge: Video sınırlı sayıda reklam gösterecek veya hiç göstermeyecek. Kırmızı simge: Videodan para kazanmaya uygun değil. Gri simge: Para kazanma, içerik oluşturucu tarafından manuel olarak kapatılmıştır.

Video barındırma devine göre, insanlar videolarında sarı bir simge gördüklerinde, sanki YouTube içeriklerini desteklemiyormuş gibi biraz delice hissedebilirler, ancak teknoloji devinin içerik oluşturucuların anlamasını istediği şey, para kazanma gereksinimlerinin bazılarında kısıtlayıcı olduğudur. diğerlerinden daha çok yönleri vardır ve bazen içeriğinizden para kazanmanıza izin verirken reklamverenlerin de bunu yapmaktan mutlu olmalarını sağlamak için dengeleyici bir eylemdir.

YouTube, kanalda reklamverenlerle bir toplantı yaptı ve toplantı, daha fazla videodan para kazanılmasına olanak tanıyan olumlu değişiklikler getirdi. Para kazanmadaki değişikliğin gözlemlendiği ana kategoriler şunlardı:

  • Kolluk kuvvetleri, keyif verici uyuşturucular veya uyuşturucuyla ilgili içeriğin yanı sıra daha önce olmadığı halde hassas olaylarla şiddet içeren etkileşimler içerebilen eğitici, belgesel veya haber içeriğini görüntüleyen eğitim videolarında para kazanma artırılacaktır.
  • Hiçbir grafik içeriğin görülmediği ve yalnızca konuların sözlü olarak tartışıldığı tartışmalı videolardan para kazanılacaktır.
  • Yetişkinlere yönelik flört şakaları gibi bir örnek dikkate alınarak mizah bağlamında sunulan yetişkin temaları alanlarında para kazanma artırılacaktır.
  • Videoların ilk 30 saniyesinde hafif bir küfür ifadesinin görüntülendiği içeriklerde tam para kazanmaya izin verilecek, ancak aşırı derecede küfürlü diller eğlenmeyecektir.

Teknoloji devinin, içerik oluşturuculara gelir elde etmeye yönelik daha açık bir yaklaşım sunarken, kullanıcılarına en iyi içeriği sağlamak için bu kadar çok çalışması harika görünüyor. YouTube reklam konusundaki yeni gelişmelerle ilgili olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak
Good News Creators! YouTube Brings Changes to Advertiser Friendly Guidelines and Opens Door for More Videos to Get Monetized

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu