GüncelAndroidIOSTeknotomy Dosya

Youtube Video İndirme Hakkında Her Şey

Youtube eskisi gibi bir video izleme platformu olmak dışında, arama motoru olarak ta kullanılmaya başlandı. Milyarlarca videonun yer aldığı bu sosyal medya platformu, kullanıcıların görsel içeriklere göz gezdirmesiyle günümüzde fazlasıyla popüler bir mecra haline geldi. Peki bir video seyrettiniz ve indirmek istiyorsunuz. Fakat “Youtube video indirme” nasıl yapılır? sorusunun cevabını bilmiyorsunuz.

Günümüzde Youtube Premium hesap seçeneği bu soruna çözüm sunsa da ne yazik ki youtube kullanan her kullanıcının Premium hesabı mevcut değil. Bu nedenle Youtube premium hesabı olmayan kullanıcılar farklı yollar ile Youtube video indirme seçeneğine başvurur. Bu yazımızda Youtube’dan video ve müzik nasıl indirilir bundan bahsedeceğiz.

Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube video indirme aslında göründüğü kadar zor bir işlem değildir. Kullanıcılar Youtube video indirici programlarla ya da diğer yöntemler ile izlemek istedikleri videoları saniyeler içerisinde indirebilir. Her ne kadar Youtube içerik üretici haklarını ihlal etmemek adına buna izin vermek istemese de birçok program veya online araçlar yardımıyla işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak indirdiğiniz videoları kendi ürününüz gibi tekrar kullanmanızın uygun olmadığını belirtelim. Bu tür videoları indirip kendi kanalınızda veya başka bir platformda aynı şekilde paylaşırsanız telif hakkı ihlali yapmış olusunuz.

Şimdi gelin Youtube video indirme araçlarına birlikte bakalım.

VD Youtube

Vd youtube video indirme nasıl yapılır
VD Youtube

İlk olarak oldukça kolay bir yöntemden söz edelim. Bu yöntem ile youtube videosu indirme için öncelikli olarak istediğiniz videoyu Youtube üzerinden açın. İşlemin ardından sayfa url’sinde “youtube” yazısının hemen ön tarafına vd kelimesini ekleyin. Vd harflerini ekledikten sonra açılan sayfada indirip izlemek istediğimiz videonun kalitesini ve formatını seçip videonun inmesini bekleyin.

Yt Video İndir

Yt video indir internet sitesi, indirmek istediğimiz videoyu ve müziği istediğimiz formatta hızlı bir şekilde indirmenize yarar. Bu siteden hızlı bir şekilde indirme yapmak için yapmanız gerekenler: Youtube üzerinden indirmek istediğiniz videoyu açıp yukarıda yazan url kısmını kopyalayın. YT video indir adlı internet sitesine girip “video linkini buraya yapıştırın” kısmına linki yapıştırın. Önümüze gelen ekranda hangi formatta indireceğinize dair bilgiler yar alır. Bu ekranda ister müzik ister video şeklinde seçim yaptıktan sonra indir seçeneğine basarak videonun inmesini sağlayın.

YT video indirme nasıl yapılır
YT video ile YouTube video indirme

SaveFrom

Herhangi bir uygulama ya da Youtube video indiricisi olmadan videoyu indirip izlemek isteyenler için SaveFrom oldukça kullanışlıdır. Sadece Youtube değil Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında yer alan videoları da SaveFrom üzerinden oldukça kolay bir şekilde indirebilirsiniz. İndirmek istediğiniz video url’sini ilgili alana kopyaladıktan sonra istediğiniz formatı ve çözünürlüğü seçip indirebilirsiniz.

4K Video Downloader

4K Video Downloader, gayet basit bir şekilde hazırlanmış ve Youtube video indirme işleminizi sağlayacak bir uygulamadır. 4K Video Downloader’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra uygulamanın içine girerek Youtube’u açın. İndirmek istediğimiz video url bağlantısını kopyalayarak uygulamada “Paste Link” yazan yere yapıştırın. Videoyu hangi çözünürlükte ve formatta izlemek istiyorsanız o formatı seçin. Seçim işlemi bittikten sonra download butonuna tıklayıp videonuzu kolaylıkla indirebilirsiniz.

Android Telefona Youtube Video İndirmek

Gün geçtikçe cebimizdeki android telefonlarında hafızası büyümeye başladı. Bu sayede araba kullanmadığımız zamanlarda, yolculuk esnasında, spor yaparken müzik dinlemek veya keyif aldığımız videoları izlemek isteyebilirsiniz. Fakat youtube hesabınız premium değilse youtube video indirme işlemini yapamazsınız. Bu sorunu çözmek için farklı programlar kullanabilirsiniz. Bu programlar istediğiniz videoyu ya da müziği format seçerek indirmenize imkan tanır. Bu uygulamalar Google Play’deki en çok kullanıcı oyu ve yorumu almış uygulamalardır. Gelin oldukça popüler olan bu uygulamalar birlikte göz atalım.

Video Downloader Master

Uygulamayı telefona indirdikten sonra önünüze Youtube, Facebook ve Instagram adlı 3 seçenek çıkar. Facebook ya da instagram seçeneğine tıklarsanız hesabınıza girip öyle devam etmek zorundasınız. Fakat youtube için böyle bir şeye gerek yok. İstediğiniz videoyu ya da müziği program içerisinden açıp, sağ altta bulunan indir butonuna basıp indirmek istediğiniz formatı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

andriod telefona youtube video nasıl indirilir
Video Downloader Master

MYT Müzik

Bu uygulama isminde sadece müzik yazmasına rağmen aynı şekilde video indirmeye de yarayan bir uygulamadır. Kullanımı ise oldukça basittir. Uygulamayı telefona indirip açtıktan sonra karşınıza gelen ekranda istediğiniz videoyu aratıp, sonuçların çıkmasını bekleyin. Sonuçlar geldikten sonra müzik olarak indirmek isterseniz müzik ikonuna, video olarak indirmek isterseniz de kamera ikonuna tıklayın. Bu sayede dilediğiniz videoları telefonunuza çok rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

Youtube Video Dönüştürücü

Telefonunuzda indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp kullandığınız tarayıcıya gelerek “Youtube Video Dönüştürücü” yazın. Kullandığınız tarayıcıda ilk çıkan sayfaya girdikten sonra kopyaladığınız linki gelen sayfadaki yere yapıştırın. Dönüştür seçeneğine tıkladıktan sonra birkaç saniye bekleyin.

Önünüze hangi formatta indirmek istediğinize dair size bir ekran gelecek. Buradan indirmek istediğiniz formatı ve çözünürlüğü seçtikten sonra indir butonuna tıklayıp bekleyi. İndirdiğiniz dosya video ise telefonun galeri kısmına kaydolur, müzik ise müziklerim kısmında yer alır. Bu uygulamalar sayesinde android olan cep telefonunuza video ve müzikleri istediğiniz şekilde indirip keyfini çıkartabilirsiniz.

İphone Telefona Youtube Videosu İndirmek

Dışarıdan bakıldığında Apple marka bir telefona Youtube videosu indirmek çok zor görünür. Nasıl android bir telefona dışarıdan uygulamalar sayesinde video indirilebiliyorsa aynı şekilde IOS işletim sistemi kullanan bir telefonda da aynı işlem uygulanabilir. Gelin kullanabileceğiniz bazı yöntemleri inceleyelim.

Documents6

Bu uygulamayı kullanarak telefonunuza sevdiğiniz bir videoyu ya da müziği indirebilirsiniz. Kullanımı ise çok kolay. Öncelikle indirmek istediğiniz videonun youtube url’sini kopyalayın. Kopyaladıktan sonra yüklediğiniz documents6 adlı uygulamayı açıp sağ alttaki tarayıcı işaretine tıklayın. Ardında pickvideo adlı internet sitesine gidip karşınıza gelen sekmedeki youtube işaretine tıklıyın. Bu kısımda kopyaladığınız linki açılan ekranda ki kısma yapıştırın. Karşımıza indirme butonu geldikten sonra indirmek istediğiniz formatı seçip videonun telefona inmesini bekleyin.

Kestirmeler

Öncelikle bu uygulamanın özelliklerini kullanabilmek için telefonunuzda İOS 12 olması gerekir. Sonra app store mağazasından Kestirmeler uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra Youtube’dan indirmek istediğimiz videonun url’sini kopyalayıp uygulamayı açın. Daha sonra linki yapıştırın ve indir butonuna tıklayın.

Youtube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir?

Youtube üzerinde sevdiğiniz bir şarkıcının ya da izlemekten keyif aldığınız bir kanalın videolarını oynatma listesine eklediniz veya başka biri tarafından oluşturulmuş listeyi çok beğendiniz. Söz konusu oynatma listesindeki videoları teker teker indirmek sizi çok uğraştıracaktır. Bütün videoları tek tek indirerek kendinizi yormak istemiyorsanız birazdan bahsedeceğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

YoutubeByClick 

İlk önce bilgisayarınıza YoutubeByClick programını indirin. İndirmek istediğimiz oynatma listesinin url adresini kopyalayın. Kopyalamış olduğunuz linki programı açarak “url’yi yapıştır” kısmına yapıştırın. İndir butonuna tıkladıktan sonra hangi formatta indirmek istediğinizi sorar. Müzik veya video şeklinde istediğiniz formatta indirebilirsiniz.

Youtube oynatma listesi nasıl indirilir
YoutubeByClick

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu