Güncel

Youtube Web’e Sesli Arama Özelliği Geliyor

Youtube Google tarafından satın alınmıştı. Satın alındıktan sonra farklı uygulama haline gelen Youtube art arda yeni özellikler geliyor. Youtube yeni özellikleri açıklamadan önce politikasında güncelleme yaptığını açıklamıştı. Yeni güncellemede dikkat çeken noktalar bulunuyor.

Youtube hem uygulama olarak hem de web sitesi olarak kullanıcılara hizmet veriyor. Google’nin satın almasıyla birlikte hem iOS’ta hem de Android tüm telefonlarda yüklü olarak bulunuyor. Google’dan sonra en çok ziyaret edilen web sitelerin arasında yer alıyor. Dünyanın her yerinden kullanıcılara hizmet veren Youtube iki farklı özelliği deniyor. Bunlardan ilki sesli arama özelliği diğeri ise dinlediğiniz müzikleri veya videoları Instagaram’da hikaye olarak atabiliyorsunuz. İkinci özelliği beta sürümde denendiği iddia ediliyor. İlk özelliğin ise beta sürümde olumlu geri dönüşler alındığı ve kullanıcılara yakın zamanda sunulması planlanıyor.

Youtube Web’e Sesli Arama Özelliği Geldi Nasıl Aktif Edebilirsiniz

Youtube web servisini geliştirmek için gece gündüz çalışıyor. Yakın zamanda klavye ile video arama işi son buluyor. Youtube uygulamasında yer alan sesli arama özelliği web servisine de geliyor. Bu sayede kullanıcılar sesli olarak istedikleri videoya ulaşabiliyor. Bir sonra ki ay daha farklı bir özelliğin geleceği iddia ediliyor.

Youtube Web'e Sesli Arama Özelliği Geliyor
Youtube Web’e Sesli Arama Özelliği Geliyor

Youtube Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

  • İlk önce youtube.com’ a girmeniz gerekiyor. Daha sonra arama çubuğunun yanındaki mikrofana tıklayıp izinleri onaylamanız gerekiyor.
  • Daha sonra mikrofana tıklayıp izlemek istediğiniz videoyu mikrofona yaklaşarak söylüyorsunuz.
  • Bana Türkçeye Giriş 101’in videosunu bul dediğiniz zaman sizleri arattığınız kelime ilgili videoları önünüze çıkarıyor. Google asistandaki gibi bana ve bul kelimesini aramanın içine katmıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu