Güncel

Youtube: Geleceğin Alışveriş Merkezi

Teknoloji devi Google, Bloomberg’in yaptığı bir habere göre Youtube platformunda bulunan videoların içerdiği ürünler için kendi alışveriş araçlarını eklemeyi hedefliyor. Bloomberg’e konuşan bir yetkili, Youtube platformu üzerinde yeni e-ticaret özelliklerinin test edildiğini onayladı. İçerik üreticilerinin paylaştığı videoları izlerken videoların açıklama kısmında ürünlerin alışveriş sitelerine bağlantılar aracılığıyla yönlendirme yapıldığı fark ediliyor. Bu yönlendirmeler sayesinde içerik üreticileri ek gelir elde edebiliyor. Başka bir deyişle, içerik üreticileri hem sahip oldukları abonelerinden hem de yaptıkları reklamlardan gelir elde ediyor.

Youtube
Youtube Geleceğin E-Ticaret Sitesi

Youtube’da Değişen Nedir?

Bloomberg üzerinden yayımlanan habere göre platform, içerik üreticilerinin videolarında geçen ürünleri etiketlemelerini istedi. İçerik üreticilerinin etiketledikleri ürünlere göre Google tarafından sunulan alışveriş ve analiz araçlarına yönlendirmek için bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmanın hayata geçmesiyle video izlemek için kullanılan bu platform, içeriklerinde gördüğünüz, etiketlenen hemen hemen her ürünü satın alabileceğiniz bir alışveriş sitesine dönüşecek. Ayrıca platform Google ile yaptığı bu çalışmanın haricinde, bir e-ticaret sitesi olan Shopify‘ya bağlı olan yeni bir entegrasyonu da test ediyor.

Platform adına konuşan bir yetkili, Bloomberg’de yayımlanan haberlerin gerçek olduğunu doğruladı. Platform üzerinde bazı e-ticaret özelliklerini test ettiklerini açıkladı. Ayrıca içerik üreticilerinin kanallarında görünmesini istedikleri ürünleri seçebileceklerini de belirtti. Ancak konu ile ilgili pek fazla detay paylaşmadı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu