Güncel

Youtube Yeni Özelliği Kullanıcılarına Sundu

Uzun zamandır kullanıcılarını memnun etmek için çalışmalarına devam eden Youtube yakın zamanda yepyeni bir özelliği sunmak için testlere başladı. Yeni sunulacak olan özeliğin adı Clips olarak belirlenirken özellik ile birlikte kullanıcılar video ve canlı yayınlardan bir kesit alarak bunu farklı sosyal medya platformlarından paylaşabilecek.

Youtube Yeni Özelliği Kullanıcılarına Sundu
Youtube Yeni Özelliği Kullanıcılarına Sundu

Youtube’ın bu özelliğin erişime açılması için farklı bir strateji izlediği söyleniyor. İddialara göre test aşamasında olan özelliğin testler sonucu gelecek geri bildirimler ile düzeltilmesi planlanıyor. Bunun nedeni ise özelliğin yıllardır Twitch’te kullanılıyor olması.

Youtube Yeni Özelliği Bütün İçerikleri Kapsamayacak

Youtube yeni özelliği hakkında bazı bilgilerde gelmeye başladı. Gelen haberlerde özelliğin çocuklara özel videolarda kullanılamayacağı buna ek olarak 8 saatten uzun canlı yayınlarda kullanılamayacağı ve içeriğin silinmesi durumunda bütün kliplerinde silineceği söylendi.

Bu özelliğin videoların tanıtımında ve reklamında oldukça önem teşkil edeceği söylenirken buna ek olarak Youtube’un bu ve buna benzer özellikler ile zaten lider konumda olduğu dijital içerik sektöründe yerini daha da belirginleştirdiğini söylemek mümkün.

Özelliğin Kullanımı Nasıl Olacak

Lester Chen attığı Tweet ile özeliğin nasıl kullanılacağını gözler önüne serdi. Özelliği kullanabilmek için ilk olarak klip simgesine dokunarak video sekmesinden videoyu istediğiniz kadar kırmanız yeterli olacak.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu