Güncel

YouTube Yeni Özellik ile Karşımıza Çıkacak

Online satışta bir mihenk taşı daha geçilmek üzere. Zira YouTube yeni özellikler getirerek bu duruma alt yapı hazırladı. Getirilecek yeni özellik ile birlikte YouTube’de izlediğiniz videoda ki özelliği satın alabilecek ve o ürüne kolayca sahip olabileceksiniz. Yani yeni gelecek olan özellik ile birlikte Google izlediğiniz iPhone videosunda yer alan iPhone modelini tanıyacak ve o ürünü satın almanız için yardımcı olacak.

YouTube Yeni Özellik İle Karşımıza Çıkacak
YouTube Yeni Özellik İle Karşımıza Çıkacak

Google Merchant Center’la bağlı olarak çalışacağı düşünülen sistem şu an test aşamasında bulunuyor. Bu özellik ürün fiyatlarını ve linklerini açıklama bölümüne ekleyen Youtuberların çok işine gelecek gibi gözüküyor.

YouTube Yeni Özellik ile Birlikte Instagram ile Rekabete Girecek

Facebook LLC’nin İnstagram üzerinden yürüttüğü pazarlama ve reklam stratejisine YouTube’un rakip olması İnstagram için iyi olmayacaktır. Bunun nedeni Youtube’un pazarlama için daha uzun bir vakit yaratabilecek olması olarak gözüküyor. Örneğin İnstagram’da kaydırmalı story olarak yapılan bir pazarlama uzun süreli olamaz fakat YouTube üzerinden yapılacak bir pazarlama daha detaylı olarak planlanabilir. Bu açıdan YouTube İnstagrama nazaran çok daha avantajlı konumda bulunuyor.

YouTube Yeni Özellik İle Karşımıza Çıkacak
YouTube Yeni Özellik İle Karşımıza Çıkacak

Özelliğin ilk başta Amerikan kullanıcılar için erişilebilir hal getirileceği düşünülüyor. Ürünün tanıtılması açısından da oldukça verimli olacak bu özelliğin online alışverişi arttıracağı neredeyse kesin. Gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu