Güncel

YouTube Yeni Özellikle Açılır Pencere Geliyor

YouTube yeni özellik ile harici bağlantılara yönelik bir açılır pencere mesasıjıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yakın tarihli bir Creator Insider videosu, şimdilik iOS cihazları için harici bağlantılarda uyarı olarak açılacak olan açılır pencere mesajları hakkında bilgi verdi. Şu anda Apple cihazlarındaki YouTube uygulamasıyla sınırlı olan özellik, esasen VOD’ların yorum bölümünde bulunan bağlantılarla ilgilidir. Tipik olarak, bir bağlantıya tıklamak, kullanıcıları otomatik olarak ilişkili web sayfasına yönlendirir.

YouTube Yeni Özellik Ne İşe Yarıyor?

YouTube’un botsuz ilk günlerinde filtresiz yönlendirme sadece kullanıcılara rahatsızlık veren bir durumdu. Ancak artık herhangi bir filtrenin olmaması tehlikeli olabilir. Kullanıcıları veri toplama sitelerine veya kimlik avı girişimlerine gönderen bota işlenmiş birçok bağlantıdan dolayı daha dikkatli davranmak gerekir. Ortalama bir yetişkin, geçmişte ücretsiz Bitcoin sunan bu şüpheli hesabın şüpheli olduğunun tamamen farkındadır. Ancak çocukların bunum ayrımını yapma olasılığı oldukça düşüktür.

YouTube Yeni Özellik

iOS YouTube’ta artık bir bağlantıya tıklanması durumunda kullanıcılara web sitesinden ayrılmak ve yeniden yönlendirilen açılış sayfasına gitmek isteyip istemediklerini soran bir açılır mesajı belirecektir. Bir kullanıcının açılır mesajı onaylaması durumunda yönlendirme gerçekleşir. Kullanıcının açılır mesajı reddetmesi durumundaysa yönlendirme iptal edilir.

YouTube yeni özellik, diğer birçok çevrimiçi web sitesinde bulunuyor. Dolayısıyla tam olarak yeni bir ürün değildir. Bununla birlikte, bu özelliğin varlığı hem ekstra güvenlik arayan hem de kaydırırken yanlışlıkla yorum bağlantılarına tıklayan kullanıcılar tarafından oldukça beğenilecektir.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu