Güncel

YouTube Yeni Özelliklere Hazırlanıyor

YouTube yeni özelliklere hazırlanıyor. YouTube, dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir video yapım ve izleme platformudur ve pek çok kişi bunu video içeriklerini oluşturmak ve yüklemek için kullanır. Bu YouTube göz önüne alındığında, birçok kişinin platformlarında günlük veya haftalık olarak video yükleyen içerik oluşturucuları olduğunun farkına varıyor ve bu nedenle teknoloji devi, içerik oluşturuculara yardımcı olacak ve onlar için kullanıcı dostu olacak değişiklikleri gerçekleştirdi iyi.

YouTube Yeni Özellikler
YouTube Yeni Özellikler Neler?

YouTube Yeni Özellikleri ile Platforma Neler Getiriyor?

Creator Insider bu hafta, YouTube’un kullanıcıları için video içeriklerini ve yüklemelerini yönetmede yardımcı olacak dört yeni özelliği test ettiğini açıkladı.

Creator Insider YouTube Yeni Özellikler

Bildirimimize getirilen ilk yeni özellik, yükleme akışındaki altyazılardır. YouTube, videoyu doğrudan video öğesi sayfasından yüklerken aynı zamanda video altyazılarınızı girmenizi kolaylaştırıyor. Önceden bu mümkün değildi, ancak şimdi YouTube size bir video yüklerken gerçekten harika üç şey yapma seçeneği sunuyor. İlki, bir video yüklerken altyazılarınızı yazabileceğiniz için az önce bahsettiğimiz şey tabii ki. İkincisi, teknoloji devinin artık altyazı dosyasını yükleme seçeneği sunması ve üçüncüsü, artık videoda otomatik olarak oluşturulan altyazıları düzenleyebilmeniz ve bu da sizin ve izleyicilerinizin hayatını çok daha kolay hale getirecek çünkü bazen otomatik olarak oluşturuluyor. başlıklar hiçbir anlam ifade etmiyor.

Fark ettiğimiz ikinci özellik ise, YouTube’un artık üçüncü şahıslara destek erişilebilirliği sağlamasıdır. Bu, bir kullanıcıya kanal izinleri aracılığıyla bir kanala erişim izni verilmişse, kanal destek almaya uygunsa sohbet veya e-posta seçenekleri aracılığıyla YouTube Studio aracılığıyla o kanal adına destek talep edebilecekleri anlamına gelir.

Bildirimimize getirilen üçüncü yeni, YouTube’un içerik oluşturucularına zarar verebileceğini düşündüğü yorumları filtrelemesidir. Teknoloji devi, olumlu yorumların sizi daha fazla yaratmaya nasıl motive edebileceğini ve olumsuz yorumların işinizde moralinizi kaybetmenize neden olabileceğinin farkına varıyor ve bu nedenle şirket, şirketin diğerlerinden daha incitici olduğunu düşündüğü yorumları tutacak bu yeni seçenek üzerinde çalışıyor. “İnceleme Sekmeleri için Tutulan” bir inceleme bölümünde ve olumlu yorumları size gösterecek. Bu seçenek en alttaki YouTube stüdyosunda görünecek ve isterseniz bu yorumları inceleyebilirsiniz ancak teknoloji devi size yorumların rahatsız edici diller içerebileceğini söyleyen bir uyarı kutusu gösterecek. Sonra onları görebilir veya tamamen görmezden gelebilirsiniz.

Dördüncü özellik, şimdi Studio Mobile ve Shorts aracılığıyla şirketin size şortlarınızın tipik performansını, saat yüzdesi kaç beğeni aldığını izleme ve ne kadar iyi olduğunu görmek için önceki şortlarınızla karşılaştırma imkanı sunmasıdır. yaptı. Bu özellik, hem uzun hem de kısa biçimdeki videolardan oluşan içerik yükleyen kullanıcılar için, her ikisini de kendi kategorilerinde karşılaştırabilecekleri için harikadır.

Kaynak
YouTube Is Working On Four Really Cool Features for Its Creators

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu