Güncel

YouTube Yeni Özellikleriyle Şaşırttı!

YouTube yeni özellikleri; bölüm önizlemeleri, kanal sekmesindeki değişiklikler, çevrilmiş videolar için öneriler ve hikayelerde yayınlamak için doğrudan galeriden içerik seçme şeklinde sıralanabilir. YouTube’un bu sefer getirdiği ilk değişiklik, bölümlerin aramaya dahil edilmesidir. Çoğu zaman içerik oluşturucular, videonun yarısında bile bulunamayan başlıklarında hayal kırıklığına neden olur ve bu nedenle bazen takipçi kaybeder. YouTube yeni özellikleriyle bunu önlemek ve zamandan tasarruf etmek için, kullanıcılar bir videonun bölümlerine göz atabilecek. Yani kullanıcılar bir videonun içeriğine göz atarak ilgilendikleri bölümü doğrudan arama sayfalarından seçebilecek.

YouTube Yeni Özellik
YouTube Yeni Özellikleriyle Kullanıcılarının Beklentilerini Karşıladı Mı?

YouTube Yeni Özellikleri Kullanıcı Deneyimine Nasıl Etki Eder?

Mevcut kanal sekmesi özelliği, videolar ve oynatma listeleri için farklı bölümlerden oluşuyor, ancak yeni deneysel olanın farklı olması gerekiyor. Kullanıcılar artık en üstte (görünüşe göre) altta hiç bitmeyen sonsuz video listesi bulunan bir oynatma listesi sütunu görecek. Yani kullanıcılar için videosunu izledikleri kanalın tüm videoları aşağıda mevcut olacak. Böylece kanalın videolarına göz atmak çok daha kolay hale gelecek.

Son olarak YouTube, galerinizden hikayelerinize gönderme özelliğini etkinleştirdi. Bu özellik kullanıma sunulduğundan beri, kullanıcıların uygulamadaki galerilerine göz atmaları, ilgilerini çeken videoya rastlamak için durmadan kaydırmaları ve ardından yayınlamaları gerekiyordu. Benzer özelliği destekleyen diğer tüm platformlarda olduğu gibi YouTube da artık kullanıcıların istedikleri kaynaktan istedikleri videoları ve görselleri seçip hikayelerinde yayınlamalarına olanak tanıyacak.

Kaynak
YouTube will allow users to browse chapters of videos along with several new features

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu