Güncel

YouTube Yeni Politikası ile Karşınızda

YouTube yeni politikası ile kanallar için sıkı kurallar aldı. Birçok kanal yapılan uyarıları ciddiye almayarak kopya içerik kullanmaya devam ederek, YouTube kurallarını ihlal ediyor. Bu kanallar çok fazla ihtar aldıkları için şu anda yüksek alarmdadır. Ayrıca bu kanallar kuralları dikkate almamaya devam etmeleri durumunda milyonlarca takipçisi olsa bile kanallarını kaybedecek. Kanallarını kaybetmeleri durumundaysa bütün emekleri boşa gidecektir.

YouTube Yeni Politika ile Katı Kurallar Getiriyor
YouTube Yeni Politika ile Katı Kurallar Getiriyor

YouTube Yeni Politikasının Detayları Nelerdir?

YouTube, meydana gelen rahatsız edici olaylar nedeniyle politikasını daha katı bir hale getirdi. Çünkü Trump dahil olmak üzere birçok kanal platform üzerinde yanlış bilgi yaymaya başladı. Trump’ın seçim dolandırıcılığı iddiası üzerine paylaşmış olduğu bir video Facebook, Twitter ve YouTube üzerinden kaldırıldı. Ayrıca Facebook, yanlış beyanlarda bulunduğu bilinen Trump’a karşı sert adımlar attı. Facebook’un politikalarını sürekli olarak ihlal ettiği için hesabını yasakladı.

YouTube’un yenilenen politikasına göre bir kanal ihtar alması durumunda bir hafta boyunca herhangi bir video yayınlayamayacak. Aynı kanalın 90 gün içinde 2.ihtarı alması durumunda kanal, 2 hafta boyunca herhangi bir şey yayınlayamayacak. Aynı kanalın yine 90 gün içinde 3.ihtarı alması durumundaysa hesabı platform üzerinden tamamen kaldırılacaktır.Ayrıca kanal sahibi ihtar alan içeriği silse bile ihtar geçerliliğini kaybetmeyecek. YouTube’un yenilenen politikası ile ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 2021 yılına girilmesiyle 2020 yılında Youtube Türkiye’de En Çok İzlenen Videolar’da belli oldu.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu