GüncelInfluencerlar

YouTube’un En Çok Kazananı: 9 Yaşındaki Ryan Kaji

Henüz 9 yaşında olan Ryan Kaji, 2020 senesinde yaptığı YouTube videolarından ortalama 30 milyon dolar gelir elde etti. Üstelik bir kez daha YouTube’un en fazla kazananları listesinde en üst sırada yer aldı.

Ryan Kaji
Ryan Kaji

Kaji, YouTube platformunda yayımladığı oyuncak kutusu açma videolarıyla biliniyor. Ayrıca Kaji, kendi kanalından bu sene 29,5 milyon dolar kazandı. The Guardian’ın açıkladığı bilgilere göre Kaji, kendi ismini taşıyan oyuncak ve giyim markasından da ortalama 200 milyon dolar gelir elde etti. Kaji, 2020 senesinde bir de Nickelodeon ile kendi TV şovu için anlaştı.

Memleketi Texas olan Ryan Kaji’nin 9 YouTube kanalı var; bunlardan en popüler olanı 41,7 aboneyle “Ryan’s World” kanalı olurken, Kaji’nin en popüler videosu ise “Huge Eggs Surprise Toys Challenge” oldu. Bu video şimdiye kadar toplam 2 milyardan fazla izlendi. Kaji, geride kalan iki senede de en fazla kazanan YouTuber olmuştu.

Kaji ve ailesine, Amerika Federal Ticaret Komisyonu video sponsorları uygun bir şekilde bildirilmediğinden dolayı soruşturma başlattı.

En güncel haberlere ulaşabileceğiniz Teknotomy Güncel sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu