Güncel

Zoom Android Uygulamasında Yenilikler

COVID-19 salgını nedeniyle oldukça popüler bir hale gelen Zoom, hem işletmeler hem de insanlar için inanılmaz kullanışlı bir araç haline geldi. Zoom Android uygulamasının en son sürümüyle kullanıcılarının YouTube’da canlı yayın yapmasını sağladı. Ancak uygulamanın bu özelliğini kullanabilmek için birkaç ayar gerekiyor.

Zoom
Zoom Uygulaması Android için Yeni Güncelleme Sundu

Zoom Android Uygulamasındaki Yeni Değişiklikler Nelerdir?

Android için Zoom 5.4.0.434 sürümü artık Google Play Store üzerinden sunuluyor. Uygulamaya yeni gelen özellikler arasında uygulamayı kullanırken el feneri kullanabilmek de mevcut. Ayrıca uçtan uca şifreleme artık destekleniyor.

Şifreleme özelliğinin dışında bu son güncellemeyle gelen en büyük yeni özelliklerden biri Android cihazlarda uygulamayı kullanırken YouTube’da canlı yayın açabilmektir. Android’de bu özellik toplantıda taşma menüsü adı altında kullanılabiliyor. Basit bir dokunuşla, kullanıcılardan hesaplarında bir YouTube canlı yayını başlatmalarını onaylamaları isteyen bir web portalı açılıyor. Bu şekilde oldukça kolay ve hızlı bir şekilde YouTube’da canlı yayın açılabiliyor.

Zoom Android Uygulaması
Zoom Android Uygulamasında Değişikliğe Gitti

Bu özelliği kullanabilmek için Android uygulamasında Zoom hesabınızda YouTube canlı yayınını etkinleştirmeniz gerekiyor. Zoom web sitesinden hesap ayarlarınızı ziyaret etmeniz ve Toplantı İçi (Gelişmiş) seçeneğine tıklayarak “Canlı akışlı toplantılara izin ver” seçeneğinden etkinleştirebilirsiniz. Bu ayarı yaptıktan sonra Zoom android uygulamasında YouTube’da canlı yayın açmanızı sağlayacak seçeneği görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak
Zoom for Android can now livestream to YouTube, but only after you enable it

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu