Güncel

Zoom Süre Sınırını Kaldırıyor

Kovid-19 pandemisinin etkisi ile bu senenin en çok kullanılan uygulamalar arasına giren Zoom, evden çalışma ve uzaktan eğitimin yanı sıra yılbaşı kutlamaları için de adım attı. Video öncelikli iletişim platformu olan Zoom, ücretsiz hesap kullanıcıların 40 dakikalık video görüşme sınırını bu ay belirli günler ve saatlerde kaldıracağını açıkladı.

Zoom’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Kullanıcıların değişen bütün alışkanlıkları gibi yaklaşmakta olan yeni yıl heyecanını da eski zamanlarda olduğu gibi bir arada olarak kutlama yapamayacakları ortada. İçinde bulunduğumuz olağanüstü süre içerisinde destek veren kullanıcılarına, Zoom minnet duyuyor. Aralık ayı dâhilinde ki birkaç özel gün için dünya genelinde bütün toplantılarda ücretsiz hesapların, Zoom süre sınırını kaldırıyor” denildi.

Zoom süre sınırını kaldırıyor
Zoom süre sınırını kaldırıyor

Zoom Süre Sınırını Ne Zaman Kaldırıyor?

Zoom süre sınırının kaldırıldığı tarih ve saatler şöyle:

– 17 Aralık Perşembe 18.00’den ve 19 Aralık Cumartesi 14.00’e kadar

– 23 Aralık Çarşamba 18.00’den ve 26 Aralık Cumartesi 14.00’e kadar

– 30 Aralık Çarşamba, 18.00’den ve 2 Ocak Cumartesi 14.00’e kadar

Zoom Süre Sınırını Ne Zaman Kaldırıyor?
Zoom Süre Sınırını Ne Zaman Kaldırıyor?

Zoom Kullanıcılarına Faydalı İpuçları

Zoom, yılbaşı kapsamında başlattığı bu süresiz video görüşme uygulamasıyla birlikte kullanıcıların sanal buluşma gerçekleştirmesi için dikkat edilecek noktaları da şu şekilde sıraladı:

– Toplantıya katılmak için bir toplantı şifresi oluşturmanız ve bekleme odası özelliğini etkinleştirerek görüşmelerinize davet edilmeyen misafirlerin katılmasını engelleyin. Toplantı kimliklerinizi genel forum veya sosyal medya da paylaşmaktan kaçının.

– Temel ipuçları ve sıkça sorulan soru bölümünde bulunan yanıtlar ile Zoom’u daha etkin bir şekilde nasıl kullanılacağını öğrenin.

Zoom Kullanıcılarına İpucu
Zoom Kullanıcılarına İpucu

Daha fazla haber için Teknotomy Günceli takip edin.

Kaynak
https://blog.zoom.us/zoom-together/

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu