Oyun

Zynga FarmVille’yi Kapatıyor

FarmVille, milyonlarca insanın oynadığı ve Zynga firmasının piyasaya sürdüğü Facebook oyunu, bu yılın sonunda kapanıyor. FarmVille, 2009 yılında ilk çıktığı zaman Facebook hesabı olmayanlara bile hesap açtırmış bir oyun.

Zynga FarmVille’yi 31 Aralık 2020 Tarihinde Kapanacak

Zynga oyunu olan FarmVille
Zynga oyunu olan FarmVille

Geliştiricisi Zynga: 2009’daki yaptığı çıkıştan bu yana geçen 11 senenin ardından, Facebook’taki FarmVille oyunumuzun bu yılsonunda kapatılacağını kesin olarak açıklıyoruz açıklamasında bulundu.

Oyunun kapatılmasındaki asıl sebep ise Adobe’nin, Flash Player desteğini tüm tarayıcılarda sonlandırması. Flash Player’ın da bu yılsonunda tarayıcı desteği kesilecek. Bu desteğin kesilmesiyle beraber Facebook üzerinden oynanan tüm Flash Player platformlu oyunların da sonu gelmiş olacak.

Geliştirici firma ek olarak oyunu seven topluluk için ek bir açıklamada bulundu; birçoğunuzun oyunun başından bu yana bizimle birlikte olduğunu ve bu oyundan en az bizim kadar keyif aldığını biliyoruz. Bu keyfi bizimle beraber yaşadığınız için teşekkür ederiz.

Oyunu sevenler için de güzel bir haber veren Zynga, yakında oyunun mobile uyarlanmış hâli olan FarmVille 3’ü çıkartacak.

FarmVille 3 ne zaman çıkacağı belli değil. Firma henüz bir açıklama yapmadı en güncel oyun haberleri için Teknotomy Oyun kategorisindeki diğer haberlerini de inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

1 Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu