Güncel

Zynga Rekor Gelir Elde Etti

Mayıs 2020 yılında Türk oyun şirketi Peak’i satın alan Zynga 3. Çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan bilgilere göre Zynga, 503 milyon dolarlık bir gelir elde etti. 2019 yılına göre gelirini yüzde 46 oranında artıran Zynga için 503 milyon doların rekor anlamı taşıdığı söylenebilir.

Zynga 3. Çeyrek Finansal Sonuçları
Zynga

Zynga rekor gelir elde etmesinin nedeni olarak yapmış olduğu satın alımlar gösteriliyor. Zynga yapmış olduğu satın almalar ile Empires & Puzzles, Merge Magic – Merge Dragons ve Peak oyunlarını bünyesine katmıştı.

Zynga 3. Çeyrek Finansal Sonuçlarına Göre Zarar Ediyor

Zynga 3.çeyrek sonuçlarına göre günlük aktif mobil kullanıcı sayısı 31 milyona, aylık aktif kullanıcı sayısıysa 83 milyona ulaşmış bulunuyor. Ancak şirket aktif kullanıcı sayısını artırmasına ve rekor gelir elde etmiş olmasına rağmen zarar etmeye devam ediyor. Açıklanan verilere göre 122 milyon dolar zarar etti. Şirket 2019 yılının aynı döneminde 230 milyon dolar kar elde etmişti.

Zynga Hala Zarar Ediyor
Zynga Hala Zarar Ediyor

Finansal çeyrek sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Zynga’nın hisse değerlerinde düşüş yaşandı. Hisseler yüzde 4 oranında gerileyerek 9,46 dolar oldu. Şirket 4. Finansal çeyrekte gelirini yüzde 55 oranında artırarak 570 milyon dolara ulaşması tahmin ediliyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu