Teknotomy Dosya

Adobe Scan Nedir?

Resmi işlerde ve eğitim ile ilgili işlerde PDF kullanılması gerekiyor. Covid-19 virüsünden dolayı bütün işlemler dijital hale geldi. Memur olmak için başvuru yaptığınız zaman elinizle doldurmanız gereken formları mail yoluyla atmanız gerekiyor. Bunun için elinizle doldurduğunuz formları taratıp PDF haline dönüştürmeniz gerekiyor.

Adobe Scan Nedir?
Adobe Scan Nedir?

Elinizle doldurduğunuz formları nasıl PDF haline dönüştürmeniz gerekiyor? Formu yazıcı da taratmanız gerekiyor. Herkesin evinde yazıcı bulunmuyor. Evinizde yazıcı bulunmuyorsa bu işlem için kırtasiyelere gitmeniz gerekiyor. Bunun yerine daha az zahmetli bir yöntem bulunuyor.

OCR (Optical Character Recognition) yani optik karakter tanıma işlemi ile PDF dönüştürmeniz gereken belgeleri sadece fotoğraf çekerek dönüştürme işlemini yapabiliyorsunuz.

Adobe Scan Optik karakter tanıma işlemini yapabildiğiniz bir uygulama. Optik karakter tanıma işlemini yapan bir çok uygulama bulunuyor. Neden Scan uygulaması öneriliyor.

Adobe Scan yıllardır kullandığımız Adobe uygulamasına ait bir uygulama . Pazardaki yıllardır lider konumda bulunması ve kolay kolay hata ile karşılaşmıyorsunuz. Yeni güncellemeler ile daha farklı bir uygulama haline gelen uygulamayı sadece telefonlarınızda kullanabiliyorsunuz. Scan’ı hem Android telefonlarda hem de İOS telefonlarda kullanabiliyorsunuz. Scan ile hem enerji hem de zaman tasarrufu yapabiliyorsunuz.

Adobe Scan Nasıl Kullanılıyor?

Uygulamayı telefona indirdikten sonra uygulamada hesap açmanız gerekiyor. Bunun için mail adresinizi girmeniz gerekiyor. Hesap açtıktan sonra optik tarama işlemi yapmanız gereken belgelerin fotoğrafını çekmeniz gerekiyor.

Adobe Scan Nasıl Kullanılıyor?
Adobe Scan Nasıl Kullanılıyor?

Fotoğrafı çekerken kamerayı sabit tutmanız gerekiyor yoksa belge bulanık oluyor. Fotoğraf işlemini tamamladıktan sonra belgenin kenarlarını belirlemeniz gerekiyor. Belgenin kenarlarını belirledikten sonra PDF dönüştür butonuna basmanız gerekiyor.

Belge kısa süre içerisinde PDF haline geliyor. PDF halindeki dosyayı sol yukarda yazan paylaş butonuna tıkladıktan sonra hangi uygulama ile paylaşmak istiyorsanız o uygulamayı seçmeniz gerekiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu