fbpx
Güncel

Google Dokümanlar Yeni Bir Özellik Sunuyor

Kullanıcıları için sürekli güncellemelerle yeni özellikler sunan Google Dokümanlar ile internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan dokümanları oluşturup düzenleyebildiği ve paylaşabildiği ücretsiz bir web tabanlı kelime işlemcidir. 2006 yılında Google Apps olarak piyasaya sürülen ve 2016’da G-Suite olarak yeniden adlandırılan Google Workspace, üretkenlik konusunda çeşitli araçlara sahiptir. G-Suite, uzun süre çalışması gereken ve zamandan kazanmak için hızlı, pratik araçlara ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından oldukça sık tercih ediliyor.

Google Dokümanlar Yeni Özellik
Google Dokümanlar Yeni Özellik

Google Dokümanlarda Çevrimdışı Olan Kullanıcıları Görebileceksiniz

Pandemi sürecinden dolayı birçok firma homeoffice çalışmaya başladığı için G-suite oldukça tercih edildi. Google Dokümanlar, çevrimdışı olan bir meslektaşınızı etiketlediğinizde sizi uyaracak yeni bir akıllı özellik sunuyor. Meslektaşlar arasında müsait olmama mesajını iletmenin zor olabileceği düşünülürse, bu özellik, diğer meslektaşların bilgilendirilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca birkaç kişinin aynı belge üzerinde çalışmasına izin veren Dokümanlar, kullanıcının uygunluk tarih ve saatinden de bahsedecek.

Google Dökümanlar’da kendinizi çevrimdışı olarak işaretlemek için Google takviminde bulunan ofis dışında seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Biri kendini Google takviminde çevrimdışı olarak işaretleyen bir kullanıcıdan bahsettiğinde, Dokümanlar, kişinin müsait olmadığını gösterecek. Ayrıca kullanıcılar, karşı tarafın müsaitlik durumunun tarih ve saatini bildiren bir başlık da görüntüleyebilecek. Birden fazla kişinin çevrimdışı olması durumundaysa, her bir kullanıcının adı ve uygunluk tarihleri listelenecektir. Böylece kullanıcıların çevrimdışı olan birinden cevap beklemeyecekleri için zamandan tasarruf etmesi hedefleniyor.

Kaynak
Google Docs introduced a new feature that will notify when someone is offline and will also mention the date and time of their availability

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?