OyunGüncel

Apex Legends Steam Tarihi Duyuruldu

Apex Legends oyunun Steam tarihi Electronic Arts ve Respawn Entertainment şirketleri tarafından duyuruldu. Yedinci sezonuyla birlikte oyun, Valve mağazasında yayınlanıyor. Yakın tarihte Steam kullanıcıları da Respawn Entertainment şirketi tarafından geliştirilen oyunu oynama şansları bulunuyor.

Geliştirilmesine 2016 yılının son zamanlarında başlanan oyun, 2019 yılının Şubat ayında PC ( Origin ), PlayStation 4 ve Xbox One vb. platformlarında satışa sunulmuştu.

Apex Legends Steam' e Çıkış Tarihi Belli Oldu
Apex Legends Steam’ e Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ücretsiz olan Apex Legends aradan geçen zamanın içinde altı sezon ilerlemiş ve bu süreçte, her birinin kendisine özgü güçleri, kişilikleri ve yetenekleri olan Apex Legends karakterleri Octane, Wattson, Crypto, Revenant, Loba ve Rampart 6 karakterleri ile yeni karakterler, yeni silahlar, yeni bir harita, oyunculara PvE görevlerini tek başlarına veya arkadaşlarıyla tamamlama fırsatı sunan Quest sistemi dâhil olmak üzere birçok yenilik sunuluyor.

Geliştirilen oyun bazı Battle Royale  (Respawn Beacons, Smart Comms, Intelligent Inventory ve Jumpmaster gibi) oyunları arasında yenilikçi özellikler de bulunduruyor. 

Apex Legends Steam Mağazasına Ne Zaman Geliyor?

Ağustos ayında başlatılan altıncı sezon sonrasında, 4 Kasım 2020’de yedinci sezon başlıyor. Apex Legends indir butonuna tıkladıktan sonra Steam’ de yeni sezonun güzel sürprizlerini yaşayabilirsiniz.  

Electronic Arts ve Respawn Entertainment şirketleri tarafından verilen açıklamalara göre eğer oyunu hâlâ Origin sistemi üzerinden oynuyorsanız, açtığınız her şeyi ve kaydettiğiniz bütün aşamaları Steam platformuna taşıma fırsatınız bulunuyor. Haliyle, herhangi bir eksik yaşamadan oyun deneyiminize devam edebiliyorsunuz. Yedinci sezonun başlamasından sonra, oyuna Steam üzerinden giriş yapmanız durumunda Half-Life ve Portal oyunlarından esinlenilen silah süsleri oyun sevenlere veriliyor. 

Switch Sahipleri Oyun ile Seneye Buluşacaklar 

Oyun aynı zamanda Switch için de geliştiriliyor. Konsol kullanan oyuncular 2021yılını beklemeleri gerekiyor. Oyuncuların karşısına bekledikleri keyfi ve deneyimi sağlamak için sıkı çalıştıklarını söyleyen Oyun Yönetmeni Chad Genier, bu yıl beklenmedik yeni zorlukları beraberinde getirdiğini ve hiçbir şeyi aceleye getirmek istemediklerini belirtiyor. 

Apex Legends Steam' de Oyun Sevenler ile Buluşuyor
Apex Legends Steam’ de Oyun Sevenler ile Buluşuyor

Verilen bilgilere göre oyunun Switch sürümü, şimdiye kadar yayınlanan tüm içeriklere ek olarak çapraz platform desteği ile oyuncuların beğenisine bırakılıyor.

Apex Legends Sistem Özellikleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7

CPU:  Intel i5 3570K veya eşdeğeri

RAM:  8GB

GPU:  Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290

GPU RAM:  8 GB

SABİT SÜRÜCÜ:  Minimum 22 GB boş alan

Oyun ile ilgili haberler ve daha fazla güncel haber için Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu