fbpx
Güncel

Barış Manço Online Konseri Başlıyor

Türkiye’nin en büyük sanatçılarından Barış Manço, 1 Şubat 1999 tarihinde hayatını kaybetmişti. Dünya da ve ülkemizde çok sayıda hayranı bulunuyor. Hayranları her ölüm yıl dönümünde Barış Manço’nun kısa süre de müze haline getirilen Mado’daki evini ziyarete gidiyordu.

Barış Manço hayranları ölüm yıl dönümlerinde gittiği Moda’daki evi her yıl çok fazla sayıda insan gidiyordu. Bu sene Covid-19 virüsü sebebi ile geçici olarak kapatılan müze Kadıköy belediyesi tarafından tekrardan internet üzerinden hayranlarına kapılarını açıyor.

Ülkemizin en büyük değerlerinden olan Barış Manço’yu anmak için Kadıköy belediyesi kısa süre de Mado’daki evini müzeye çevirmişti. Covid 19’dan dolayı bu yıl ziyaretçiler alınmasa da dijital konser ile tekrardan ünlü sanatçı evinde anılıyor.

Barış Manço Online Konser ile Anılıyor
Barış Manço Online Konser ile Anılıyor

Konser Kadıköy Belediyesi’nin Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya hesaplarında canlı yayın olarak yapılması planlanıyor. 1 Şubat saat 17:00’de online konser başlıyor.

Konser de ünlü sanatçının ismini yaşatmak isteyen İzmanço ve İlelebet Barış Manço dernekleri de katılıyor. Konser de iki dernekin solistleri yer alıyor. Piyanoda Eser Taşkıran yer alıyor.

Barış Manço Online Konser Vereceği Moda’daki Evine İnternet Üzerinden Ziyaret Edebiliyorsunuz

Moda’da yer alan evini internet üzerinden ziyaret edebiliyorsunuz. Öncelikle www.barismanco.kadikoy.bel.tr/  sitesine girmeniz gerekiyor. Siteye girdikten sonra görüntülemek için tıklayınız butonuna tıklamanız gerekiyor. Butona tıkladıktan sonra Barış Manço Moda 81300 adlı müzeyi gezmek için kırmızı ok tuşu ya da fare yardımıyla müzeyi gezebiliyorsunuz.

Barış Manço Online Konser Vereceği Moda'daki Evine İnternet Üzerinden Ziyaret Edebiliyorsunuz
Barış Manço Online Konser Vereceği Moda’daki Evine İnternet Üzerinden Ziyaret Edebiliyorsunuz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?