Güncel

En Ucuz İnternet Hangi Ülkede?

NetCredit, Dünya Bankasının yayınlamış olduğu ülkelerin ortalama maaşları listesini baz alarak ülkelerin 10 Mbps internet ücretlerini ve bu ücretlerin ortalama maaşlara oranını gözler önüne serdi. Peki en ucuz internet hangi ülkede?

En Ucuz İnternet Hangi Ülkede
En Ucuz İnternet Hangi Ülkede

Yayınlanan belgelere göre şu an dünyada en ucuz internet kullanan insanlar Liechtenstein’da olduğu görülüyor. Liechtenstein’da yaşayan insanların aylık ortalama kazançlarına baktığımız zaman ise 10 Mbps internet için aylık 2.91 dolar ücret ödediğini görülüyor. Bu ücret Liechtenstein’da yaşayan insanların ortalama maaşlarının sadece yüzde 0.05‘ini denk geliyor.

Buna ek olarak en ucuz internet kullanan 2. ülke ise Monaco olarak karşımıza çıkıyor. Listeye baktığımız zaman Monaco halkının 10 Mbps internet için aylık 3.29 dolar ödediği görünüyor. Buda insanların aylık gelirinin yüzde 0.07‘sine denk geliyor.

Asya ve Orta doğuda ki en ucuz interneti ise İsrail halkı kullanıyor. Listeye göre İsrail vatandaşları internete erişim sağlayabilmek için aylık 7051 dolar ödeme yapıyorlar. Buda aylık ortalama maaşlarının yüzde 0,26’sını oluşturuyor.

İnternet Hızı Listesi
İnternet Hızı Listesi

Yayınlanan Listede Türkiye de Var

Yayınlanan raporda ülkemiz de yer alıyor. Ülkemizdeki ortalama internet ücreti aylık 15,37 dolar buda ülkemizdeki ortalama gelirin yüzde 2,13‘üne denk.

Bu ve bunun gibi ilginç haberlere Teknotomy Güncel adresinden ulaşabilirsliniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu