OyunGüncel

PlayStation 5 Çıkış Oyunları Neler?

Sony ile Microsoft arasındaki konsol oyunları rekabeti uzun süredir devam etmekte. PlayStation 5, çıkış oyunları ile aralarındaki bu rekabeti daha çekişmeli hâle getirebilir. Konsol oyunlarının çıkışları ile birlikte özel olarak üretilmiş oyunlar konsolların satışlarında büyük bir etki gösteriyor.

PlayStation
PlayStation

PlayStation 5 Çıkış Oyunları ile Başarı Yakalayabilir Mi?

Bu oyunlar genel olarak üretilen konsollara özel olarak geliştiriliyor. Bu sayede daha fazla konsol satışı hedefleniyor. Hatta bazen öyle oyunlar var ki konsolların çıkışından sonra piyasaya gelse bile konsolu sattırmaya devam ediyor. PlayStation 4, 2013 senesinde piyasaya sürüldü. Bundan 3 yıl sonra Uncharted 4:A Thief’s End isimli oyun oldukça fazla sayıda Playstation 4’ün satılmasına neden oldu.

Ne yazık ki Xbox Series X için üretilen Halo Infinite 2021 yılına ertelendi ve konsolun çıkış yılında onun için özel olarak geliştirilen bir Halo Infinite olmayacak.

PlayStation 5 tarafında ise Marvel’s Spder-Man: Miles Morales, Demon’s Souls Remake, Sackboy: A Big Adventure, Destruction All-Stars ve son olarak her PlayStation 5’in içerisine yüklü olarak gelen Astro’s Playroom olacak. Sırf bu açılış oyunları için kararlarını değiştirecek oyun tutkunları olması bekleniyor. Xbox tarafı ise Game Pass ile Sony’i zorlamaya çalışıyor.

GameIndustry ile yaptığı röportajda konuşan SIE başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5’in sahip olduğu çıkış oyunlarının bir önceki konsol olan PlayStation 4’ün çıkış oyunlarından daha güçlü olduğunu belirtti.

PlayStation 5, 12 Kasım’da Kuzey Amerika, Japonya, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de. 19 Kasım’da da dünyanın geri kalanında satışa sunulacak.

Oyun dünyasına dair daha önce yayınlanan yazılarımızı inceleme istersenizi Teknotomy Oyun kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu