Güncel

WhatsApp Web Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor

WhatsApp 2021 yılının başlangıcında kullanıcılarını şaşırtan bir karar almıştı. Daha sonra kullanıcıların WhatsApp’ın alternatif uygulamalarına yönelmişti. WhatsApp göçü yaşandıktan sonra geri adım atan uygulama sözleşmeyi kabul etme süresini 3 ay sonraya ertelemişti.

Dünya gündemine oturan karardan sonra gizlilik konusu bir kez daha tartışılmıştı. Elon Musk WhatsApp’ın alternatifi olarak Signal’i önermişti. Twitter kullanıcıları Elon Musk’ı yanlış anlamış ve Amerika Merkezli sağlık şirketi olan Signal’in hisse senetlerini almıştı.

WhatsApp Web Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor
WhatsApp Web Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor

WhatsApp kullanıcılarına hem kendini affetirmek hem de gizlilik konusunda ne kadar ciddi olduklarını göstermek amacıyla yeni bir özelliği kullanıcılarına sunuyor. WhatsApp Web kullanan kullanıcılar mesajlarına ulaşmak için QR kod okutuyor ve mesajlarına ulaşıyordu. WhatsApp’ın yeni getirdiği özellik ile QR tek başına işe yaramıyor. Telefonların da Touch ID ve Face ID özellikleri bulunan kullanıcılar isterlerse WhatsApp Web’te aynı özelliği kullanabiliyor.

WhatsApp Web Kimlik Doğrulama Özelliği Nedir?

Telefonlarında parmak izi okuyucu ya da yüz tanıma kilidi bulunuyorsa bu özelliği kullanabiliyorsunuz. WhatsApp Web’e girdiğiniz zaman QR kodu okuttuktan sonra hangi kilit şifresini kullanmak istiyorsanız o şifre ile kimliğinizi doğrulayabiliyorsunuz.

WhatsApp Web Kimlik Doğrulama Özelliği Nedir?
WhatsApp Web Kimlik Doğrulama Özelliği Nedir?

İOS 14 özelliğine sahip Iphone telefonlarda ve Touch ID ve Face ID özelliği olan bütün Android telefonlarda kullanabiliyorsunuz. Özellik 29 Aralık tarihinde kullanıcılara sunulması planlanıyor. Fakat tüm kullanıcıların bu özelliğe erişmesi uzun sürecek gibi gözüküyor. Uzmanlar bu sürenin 2 hafta olacağını düşünüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu