Güncel

Bitcoin Artık Apple Pay’de Kullanılabilir!

12 Şubat günü yapılan açıklamada, Bitcoin cüzdanı BitPay’in Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve Ön Ödemeli Mastercard sahibi olan kullanıcıları, artık kartlarını Apple Wallet’a ekleyebilir. Böylece Apple Pay artık mağazalarda ve uygulamalarda online olarak Bitcoin harcanmasını mümkün kılıyor. Ancak BitPay kartınızı Apple Wallet’a eklemek için güncel BitPay uygulamasına sahip olmanız gerekiyor.

Bitcoin Apple Pay'de
BitPay, Mart Ayı Sonuna Kadar Google Pay ve Samsung Pay İçin De Kullanılabilir Olacak

BitPay Cüzdan uygulaması aynı zamanda diğer kripto para birimleri olan Ether ve Bitcoin Cash gibi dolara sabitlenmiş stabil coin olan USD Coin, Gemini Dollar, Paxos Standard ve Binance USD’yi de destekliyor. Ayrıca BitPay, Mart ayı sonuna kadar Google Pay ve Samsung Pay için de bu şekilde bir destek eklemeyi planlıyor.

Bitcoin’in Kullanım Alanı Genişliyor

Popüler kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısının CEO’su Stephen Pair yaptığı açıklamada, BitPay Kartını kullanan binlerce BitPay Cüzdan uygulaması müşterilerinin olduğunu belirtti. Ayrıca Apple Pay’i ve yakında eklenecek olan Google Pay ve Samsung Pay’i de kripto para ödeme hizmetlerine eklemenin, BitPay Kartı’nın kullanım alanını genişleterek daha fazla yerde kullanmayı kolaylaştıracağını da sözlerine ekledi.

Apple Pay ile kripto para harcamanın mümkün hale gelmesi, 8 Şubat pazartesi günü Apple’ın kendi kripto para birimi borsasını başlatması gerektiğini öne süren bir analist raporunun ardından geldi. Yayınlanan raporda, Apple Wallet milyonlarca kişi tarafından kullanıldığından, kendi kripto para birimine geçiş yaparak 40 milyar dolardan fazla para üretebileceği belirtildi.

Elon Musk’ın Dogecoin kripto para birimine olan ilgisini dile getirmesinden kısa bir süre sonra Apple, Bitcoin’i cüzdan uygulamasında kullanılabilir kıldı. Tesla ise, yakın zamanda elektrikli arabaları için ödeme olarak Bitcoinleri kabul edebileceğini söyledi. Kim bilir, belki de yakın bir gelecekte ödemelerimizin hepsini kripto paralarla yapacağız. Peki, Siz giderek yaygınlaşan bu kripto para dünyasına dahil olmaya hazır mısınız?

Kaynak
Apple Pay can now be used to spend Bitcoin

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu