Güncel

Google Play Store Yeniden Tasarlanıyor

Google gündemde kalmak ve sürekli gelişen çağa ayak uydurmak için tasarımlarında değişikliğe gidiyor. Bu sefer de Google Play Store’un tasarımında değişikliğe giderek kullanıcıların uygulamaları bulmasını daha kolay bir hale getirmeye çalışıyor. Yapılacak olan tasarım yeniliğiyle Play Store’da kullanıcıların favori uygulamalarını bulmaları için uygulamayı daha temiz ve kolay bir şekilde gezdirecek yeni bir ayarlar menüsüne sahip olması bekleniyor.

Google Play Store Tasarım Değişikliğinde Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Güncelleme ilk olarak Android Police tarafından tespit edildi ve aktarılan bilgilere göre Play Store’daki yeni ayarlar menüsü Genel, Kullanıcı Kontrolleri, Aile, Hakkında gibi dört farklı bölümden oluşuyor ve kullanıcının ihtiyacına göre seçenekler genişletilebilecek. Yapılacak olan bu yeniden tasarlamanın mağaza içinde bir şeyler bulmak için fazladan bir adımmış gibi görünmesine rağmen dünyanın en büyük dijital uygulama mağazasını yenilemek için iyi bir hareket olduğu düşünülüyor.

Play Store
Play Store’da Tasarım Değişikliği

Google Play Store, 2020 yılının Ekim ayında da tasarım güncellemesi gerçekleştirdi. Bu güncelleştirme ile Play Store’da bulunan hamburger menüyü kaldırdı. Böylece hamburger menülerdeki içerikler gezinme çubuklarına taşındı. Kullanıcılar Play Store menüsünü açtığı zaman yan menü ile değil de pop-up menü ile karşılaşmaya başladı.

Google’ın jest tabanlı bir navigasyon sistemine geçme planı olduğu düşünüldüğünde, bu tasarım güncellemesi oldukça mantıklı bir hareket oldu. Google Play Store için sunacağı yeniden tasarımı çok küçük bir kullanıcı grubu kullandı. Google’ın ince ayarlara zaman ayırması beklendiği için yeni tasarımın bütün kullanıcılara sunulmasının biraz daha zaman alacağı düşünülüyor.

Kaynak
Google's Play Store Redesign Will Make It Easier For You To Find Apps

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu