Güncel

Spotify HiFi Aboneliği Spotify’da Yeni Üst Düzey Özelliklere Erişim Sağlayacak

Spotify, geçtiğimiz günlerde Spotify HiFi adlı yeni bir üst düzey abonelik hizmeti, yeni içerik anlaşmaları ve içerik oluşturucular için bazı yeni özellikler de dâhil olmak üzere yeni güncellemeler sunmayı planladığını duyurdu. Şirket, Spotify HiFi’nin bu yıl içinde seçili küresel pazarlardaki Spotify Premium abonelerine “CD kalitesinde, kayıpsız ses formatında” müzik dinleme imkânı sunacağını söyledi.

spotify hifi
Spotify, Kullanıcılarının Yeni Özelliklerden En İyi Şekilde Yararlanabilmesi İçin Farklı Şirketlerle Anlaşmalar Yapıyor

İlk olarak müzik dinleme platformunun çevrimiçi etkinliği olan “Stream On” da duyurulan haberde Spotify, yüksek kaliteli müzik akışının sürekli olarak kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri olduğunu belirtti. Ayrıca, Spotify HiFi hizmetinin Spotify Connect özellikli hoparlörler de dâhil olmak üzere farklı cihazlar arasında da çalışacağını ve Spotify HiFi’yi, Spotify Connect aracılığıyla birçok kullanıcının erişilebileceği hale getirmek için dünyanın en büyük hoparlör üreticilerinden bazılarıyla birlikte çalıştığını söyledi.

Spotify Hifi Haricinde Planlanan Yeni Güncellemeler Yolda

Aynı zamanda şirket, mevcut sanatçı programlarına ilişkin bir güncelleme de sunarak, çalma listelerine ilk kez 76 bin sanatçı eklediğini ve 175 gelecek vadeden sanatçıyı, editoryal ve pazarlama desteği sunan Radar programıyla öne çıkardığını belirtti. Sanatçıların Gelişmiş Albümler, onun Hikayeler özelliği ve Clips gibi daha yeni araçları nasıl kullandıklarını ve yakında daha fazla sanatçıya sunulacağını da vurguladı.

Döngüsel görseller şeklinde şarkılara eşlik eden Spotify Canvas’ın da artık tüm Spotify sanatçılarının kullanımına sunulduğu belirtildi. Popüler müzik dinleme yayınlama şirketi, verdiği hizmeti önemli ölçüde genişletmeyi planladıklarını ve önümüzdeki birkaç gün içinde dünya çapında bir milyardan fazla insana ulaşmasını sağlayacak yeni pazarlara açılacağını duyurdu. Şimdilik Spotify HiFi aboneliğinin kendi başına Premium teklifinden daha pahalı olacağını biliyoruz, ancak kesin fiyat ülkelere göre değişiklik gösterecektir.

Kaynak
Spotify to launch a new high-end subscription, Spotify HiFi

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu