Güncel

iPhone’dan Android’e WhatsApp Sohbet Geçmişi Nasıl Aktarılır?

Birçok kullanıcı, yeni bir telefon satın alırken WhatsApp sohbet geçmişini iPhone’dan Android’e veya Android’den iPhone’a aktarma sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle, WhatsApp’ın hüküm ve koşullarını ihlal eden üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla kullanıcılar WhatsApp sohbet geçmişlerini yedeklemeye çalışıyor. Bu nedenle WhatsApp, sohbet geçmişini bir iOS veya Android cihazdan taşıma yeteneği üzerinde çalışmaya karar verdi. Temel olarak, WhatsApp, Telegram uygulamasına taşınan platformuna daha fazla trafik çekmeye çalışıyor.

WhatsApp Sohbet Geçmişi
WhatsApp Sohbet Geçmişi Aktarma

WhatsApp Sohbet Geçmişi Aktarma Nasıl Olacak?

WhatsApp’ın Beta’daki yeni özelliğini test eden bir platform olan WABetaInfo’nun raporuna göre, sohbet geçmişini değiştirmeye yönelik bu yeni özellik önümüzdeki güncellemede devreye girecek; ancak, kesin yayınlanma tarihi belirtilmedi. Rapor, sohbet yedeklemesini Android için WhatsApp çalıştıran başka bir cihaza aktarmanın yeni özelliğini almak için insanlardan uygulamayı yeni sürüme yükseltmelerini isteyen iOS için pop’u gösteren ekran görüntüsünü içeriyor.

Rapor ayrıca, WhatsApp’ın farklı işletim sistemi cihazlarını bağlamayı denediğinde, Android cihazlarda bir hatanın herhangi bir uyumluluğunu önlemek için App Store’da bulunan en son sürüme güncellenmesi gerektiğini söylüyor. Şirket, WhatsApp’ın aynı anda farklı cihazlarda kullanımını araştırıyordu ve WhatsApp sohbet geçmişi aktarma özelliği, WhatsApp’ın birkaç aydır test ettiği çoklu cihaz işlevinin bir parçası olabilir.

Kaynak
WhatsApp is working on the capability to transfer the chat history between an iOS and an Android device

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu