Güncel

WhatsApp Tatil Modu Özelliği Geliyor

WhattsApp geliştiricileri beta sürümünde yeni bir özelliği deniyor. Beta sürümündeki bu yeni özellik ile arşivlenen mesajlardan bildirim gelmesini ve mesajlaşma ekranına düşmesi engellenebiliyor. Mesajlaşmanın uzun sürmediği konuşmalarda, konuşmalarını arşivleyen insan sayısının gittikçe artmasından dolayı WhatsApp arşivlenen mesajlar için tatil modu özelliği üzerinde çalışıyor. Beta sürümü kullanıcılarına sunulan bu özelliğin bütün kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp Tatil Modu Özelliği Geliyor
WhatsApp Tatil Modu Özelliği Geliyor

WhatsApp Android beta kullanıcıları için sunmuş olduğu özellik, daha önce farklı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Arşivlenen mesajların yok sayılmasını içeren özellik beta aşamasında takılı kalarak kullanıcılara ulaşamamıştı. Aynı özellik bu sefer beta sürümü kullanıcılarına “tatil modu” ismiyle sunuldu.

WhatsApp Tatil Modu Arşiv Özelliği

Arşivlemiş olduğunuz konuşma varsa ve o konuşmadaki kişiden mesaj gelmişse hem bildirim alıyor hem de ana mesajlaşma ekranına konuşmanın düştüğünü görüyorsunuz. Yani arşive kaldırmış olduğunuz konuşma arşivden çıkıyor.

WhatsApp’da bu durumun önüne geçmek için, tatil modu özelliği üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu bu özellik ile arşivdeki konuşmaların mesaj gelmesi durumunda da arşivde kalmasını sağlayabileceksiniz. Böylece arşive almış olduğunuz bir konuşma siz arşivden çıkarana kadar orada kalmış olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu