fbpx
Güncel

Google Fotoğraflar Android İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Geçtiğimiz yazın Ağustos ayında Google Fotoğraflar, iOS için yeni bir video düzenleme deneyimi sunmuştu. Şimdi ise Android cihazlar için daha gelişmiş araçlar ve ayrıntılı özelleştirme ile yenilenen video düzenleyici ile pek yakında kullanıcılarının karşısına çıkacak. Daha öncesinde Android için Fotoğraflar’da bulunan düzenleme seçenekleri, kırpma, sabitleme, döndürme, sesi kapatma ve hareketsiz kareleri dışa aktarmayla sınırlıydı.

google fotoğraflar
Google Fotoğraflar’daki Bu Video Düzenleyiciyi Önümüzdeki Günlerde Android Kullanıcılarına Sunacak

Google Fotoğraflar’ın iOS Kullanıcıları İçin de Bir Haberi Var

Bu işlemlerin çoğu, resim düzenleyicideki ile aynı olan bir kullanıcı arayüzünde “Video” sekmesi oluşturularak kullanıcılara sunulmak üzere yenilendi. Eğer klibinizin en boy oranını manuel olarak veya ön ayarlar aracılığıyla değiştirmek, döndürmek veya perspektifini düzenlemek isterseniz bunun için Video sekmesindeki “Kırp” seçeneğini kullanabileceksiniz.  Ayrıca Google Fotoğraflar’daki bu video düzenleme sekmesinde bir de “Ayarla” seçeneği bulunuyor olacak.

Bu seçenek sayesinde ise, videolarınızın Parlaklık, Kontrast, Beyaz nokta, Açık Tonlar, Gölgeler, Siyah nokta ve Doygunluk ayarlarını yapabileceksiniz. Video sekmesinin arayüzünün diğer seçenekleri “Filtreler” ve “Daha Fazla” olarak tamamlanıyor. Tüm bu özellikler ile kullanıcılar, ince ayar yaparken istedikleri şekilde oynayabilir ve düzenlemenin herhangi bir anında belirli bir noktaya gidebilir.

Google Fotoğraflar’daki bu yeni video düzenleyiciyi, önümüzdeki haftalarda çoğu Android kullanıcısına sunmayı planlıyor. Ayrıca Google’ın bir yenilik haberi daha var! Önümüzdeki aylarda yeniden tasarlanan resim düzenleyicisini iOS cihazları için Fotoğraflar’da yayınlamayı düşünüyor. Aynı zamanda şirket Pixel’e özel düzenleme araçlarının Google One abonelikleri aracılığıyla diğer Android cihazlara genişletildiğini de duyurdu.

Kaynak
Google Photos for Android getting advanced video editor with cropping, filters, and more

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?