Girişim Yatırım

Bitcoin 60 Bin Dolar Oldu

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin 60 bin dolar seviyelerini geçerek inanılması güç bir rekora imza attı. Öte yandan TL olarak bakıldığı zaman ise Bitcoin’in değeri 453 bin TL olarak gözüküyor. Bu inanılmaz yükselişin sebeplerine bakacak olursak başta Tesla ve Elon Musk olmak üzere birçok kurumsal şirketin Bitcoin yatırımı yapması, ve özellikle geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devlerleri’nin yardım paketini açıklaması denilebilir. Bitcoin’in yükselişinin en büyük nedenleri olarak karşımıza bu sebepler çıkıyor.

Bitcoin 60 Bin Dolar Oldu
Bitcoin 60 Bin Dolar Oldu

Bitcoin’in Geleceği Nasıl Olacak

Tabi ki geleceği görmek imkansız fakat bazı gerçeklerde var. Örneğin kripto paraların geleceğin paraları olduğunu düşünen birçok insan var. Buna ek olarak kurumsal şirketlerde ellerindeki Bitcoin miktarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bunlar Bitcoin’in yükseleceğinin düşünülmesi için yeterli sebepler . Tabi Bitcoin’in düşeceğini düşünen insanlarda var. Bu insanların temel dayanağı ise özellikle pandeminin bitimi ile birlikte altına olan talebin artacağı ve kripto paraların ayı sezonu denilen yükselişlerin yaşanmadığı sezonuna gireceğini düşünmeleri.

Bitcoin 60 bin doları geçerken diğer kripto paralarda kısa süreli düşüşlerin görülmesi oldukça normal karşılanır. Bunun nedeni insanların ellerindeki altcoinleri satıp Bitcoin almasıdır. Tabi Bitcoin’in yükselişi sakinleşince insanlar tekrar altcoinlere geçer ve altcoinler tekrar yükselir. Bazı önemli altcoinlere bakacak olursak Ethereum’un hafta başından beri yüzde 10 değer kazandığı görülüyor.

BNB tarafında ise yüzde 13’lik bir artışın olduğu görünüyor. Fakat hafta içinde BNB ile ilgili spekülatif açıklamalar yapıldığını bu nedenle de ciddi yükseliş yaşandığını fakat bu yükselişin uzun sürmediğini belirtelim. Kripto paraların yüksek risk içeren yatırım araçları olduğunu ve birçok insanın ciddi zararlar görmesine yol açtığını hatırlatmakta da fayda var.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu