Oyun

Valheim Yeni Rekor Kırdı

Oyun dünyasına girdiği günden beri başarılarını sürekli olarak sürdüren Valheim yeni rekor kırdı. Geçtiğimiz günlerde Worthplaying Web üzerinden yayınlanmış olan habere göre oyun, piyasaya girdiği günden bu yana 7 milyondan fazla kopya sattı. 

Elde etmiş olduğu bu başarıların yanı sıra Valheim, hala daha erken erişimde. Oyunculardan son derece olumlu yorumlar alan oyun, 2021 yılı içerisinde çıkmış olan en başarılı oyunlardan bir tanesi olarak görülüyor. 

Oyun Dünyasına Çıktığı Günden Bu Yana Başarıdan Başarıya Koşan Valheim Yeni Rekor Kırdı
Oyun Dünyasına Çıktığı Günden Bu Yana Başarıdan Başarıya Koşan Valheim Yeni Rekor Kırdı

Valheim Yeni Rekoruyla Bir Rekora Daha İmza Attı

Oyun erken erişim olarak piyasaya geldiği günden beri başarılara imza atıyor. Çıktığı ilk 3 hafta içerisinde Steam’de 4 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Ardından Steam üzerinden en fazla oynanan ilk 5 oyun arasına giren Valheim, oyuncular tarafından oldukça sevildi.

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde 3 milyon kopya satmayı başarmış olan oyun, satış rakamlarını iki katına çıkararak kısa bir süre içerisinde son derece iyi gelişme kat etti.

Açık dünya tarzını iyi bir şekilde yaşatan oyun, küçük boyutuyla birden fazla büyük şirkete de gözdağı vermiş oldu. Geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme alan oyun birden fazla konuda iyileşmiş oldu.

Gelen güncellemeyle Dolmen taşlarının boyutu optimize edildi. Bunun yanı sıra bataklıkta yaşayan ölümsüz Draugr yaratıklarının konumları da değişmiş oldu. Ağ bant genişliği hakkında da güncelleme alan oyun, yeni güncellemeyle büyük çapta veri tasarrufu sağlayacak.

Oyuna gelen güncelleme hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Valheim Steam sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu