E-Nabız Hacklendi mi?

E-Nabız hacklendi mi?. Türkiye’nin en büyük sağlık platformlarından biri olan E-nabız’da I. Basamak, II. Basamak ve III. Basamak sağlık kuruluşlarında yaptırdığınız tüm işlemleri görebiliyorsunuz. Her Türk vatandaşının bilgilerinin bulunduğu sistem geçtiğimiz saatler de hacklendi iddiası ortaya atıldı.

Raidforums adı verilen site de anonim bir hesap E-Nabız sisteminin veri tabanından aldığını iddia ettiği bilgilerin belli bir kısmını paylaştı. Geriye kalan kısmını görmek isteyenlere 600 Dolar karşılığında vereceğini söyledi.

E-Nabız Hacklendi

E-Nabız Hacklendi İddiası Yalan Olabilir mi?

Raidforums sitesinde bilgilerinizi paylaşan anonim hesap tüm bilgileri görmeniz için 600 Dolar istedi. Henüz bu konu hakkında resmi yetkililer tarafından herhangi açıklama yapmadı. Twitter kullanıcıları bu konu hakkında açıklama istedi. İddia edilene göre;

Raidforums sitesinde paylaşılan postta diğer hesaplar bu bilgilerin yalan olduğunu dair yorumlar yaptı. Yorum yapan hesaplar anonim hesabın kanıtlaması için biraz daha bilgi vermesini istedi. Şuanlık bir netlik yok. İleri ki saatlerde olay hakkında bir şey yaşanırsa sizinle anında paylaşırız.

Exit mobile version